Απίθανη Άρσεναλ στο πρωτάθλημα γυναικών, έκανε τρομερή ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην Λέστερ και έφτασε στο υπέρ της 6-2, έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0 στην ανάπαυλα της αναμέτρησης.

Τα κορίτσια της Άρσεναλ πέτυχαν έξι γκολ στο δεύτερο ημίχρονο για την τεράστια ανατροπή κόντρα στην Λέστερ!

Οι κοπέλες των «κανονιέρηδων» δέχθηκαν δύο τέρματα σε διάστημα δύο λεπτών, όταν οι Τίρνεϊ και Κέιμαν στο 36′ και το 38′ φάνηκε να βάζουν πολύ γερές βάσεις για τη νίκη της Λέστερ στην αναμέτρηση της Κυριακής.

Κι όμως, οι Λονδρέζες είχαν άλλη άποψη και τα έφεραν όλα τούμπα! Στο 49′ μείωσε η Λακάς, στο 52′ η Ρούσο ισοφάρισε και έπειτα… ήρθε «καταιγίδα» από γκολ!

Μέχρι και το 90′ + 8′ η Άρσεναλ δεν σταματούσε να σκοράρει, βρίσκοντας δίχτυα με διαφορετικές σκόρερ, αφού οι Φουρντ, Πέλοβα, Μπλακστένιους και Χέρτιγκ διαμόρφωσαν το τελικό και εντυπωσιακότατο 6-2.