Με δύο πρόσωπα παρουσιάστηκε ο Άρης σήμερα κόντρα στην Καρμιώτισσα. Ένα πρώτο ημίχρονο που πέταξε στα σκουπίδια και προβλημάτισε με την απόδοση και ένα δεύτερο μέρος όπου έπαιξε κυριαρχικά και δεν άφησε να αμφισβητηθεί το ποιος θα νικούσε το ματς.
Ο Σάβο με το 7ο του φετινό γκολ φρόντισε από νωρίς να αφαιρέσει το άγχος από τους συμπαίκτες, ο Κοκόριν το τελείωσε ενώ ο Καζού έβαλε και το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 3-0.
Ο Άρης με την νίκη του αυτή ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και θα περιμένει να δει το αποτέλεσμα αύριο του ΑΠΟΕΛ για να γνωρίζει αν θα βρίσκεται ακόμα στην κορυφή.
Πλέον έχει σημειώσει 7η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα και θα πάει στο σούπερ ντέρμπι με τους γαλαζοκίτρινους με τις καλύτερες προϋποθέσεις, εκεί που θα κριθεί λογικά και η πρωτιά στην κανονική περίοδο.