Με το ισόπαλο 0-0 κατηφόρισαν στα αποδυτήρια του Τσιρείου για την ανάπαυλα ΑΕΛ και Απόλλωνας στον μεταξύ τους επαναληπτικό για την φάση των «16» του Κυπέλλου Coca Cola.
Η ΑΕΛ μπήκε με περισσότερη διάθεση στο παιχνίδι, έχασε την μεγάλη ευκαιρία με τον Τόρες και… έμεινε εκεί. Ο Απόλλωνας ανέβασε στροφές από το 5ο λεπτό και μετά και κυριάρχησε στο παιχνίδι. Πέραν από το χαμένο πέναλτι του Χαμάς που ήταν και η μεγαλύτερη ευκαιρία για τους «γαλάζιους», ο Απόλλωνας είχε και άλλες φάσεις για να ανοίξει το σκορ όπως αυτήν του Γιάνκα στο 26ο λεπτό.
Για ένα 35λεπτο ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος από την ΑΕΛ η οποία προσπαθούσε να χτυπήσει στην κόντρα με τους ακραίους της Τόρες και Έουλερ αλλά πέραν 1-2 περιπτώσεων που δημιούργησε κάποιες προϋποθέσεις και το γκολ που ακυρώθηκε του Έουλερ δεν απείλησε ιδιαίτερα.