Η Αταλάντα νίκησε άνετα με 4-0 τη Σαμπντόρια και πλησίασε την τέταρτη θέση και την Γιουβέντους. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με κεφαλιά του Πάσαλιτς και στο 29′ έκαναν το 2-0 με σουτ μέσα από την περιοχή του Κουπμάινερς. Η Σαμπντόρια σκόραρε στο 58′ με τον Καπούτο αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Τρία λεπτά μετά ο Κουπμάινερς σκόραρε για δεύτερη φορά και σφράγισε τη νίκη της ομάδας του. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 86′ ο Μίραντσουκ.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Μούσο, Χάτεμπερ (83’Μέλε), Τολόι (89’Τσιταντίνι), Παλομίνο, Τζαπακόστα (83’Σκαλβίνι), Φρόιλερ, Πεσίνα (83’Πετσέλα), Μπογκά (60’Μίραντσουκ), Ντε Ρούν, Πάσαλιτς, Κουπμάινερς,

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Φαλκόνε, Φεράρι, Μανιάνι (46’Γιοσίντα), Κόλεϊ, Κόντι, Θόρσμπι, Έκνταλ, Μούρου (68’Αουγκέλο), Σένσι (46’Σαμπίρι), Κουαλιαρέλα (46’Ρινκόν), Καπούτο.