Ο Έλληνας σούπερ σταρ ήταν εντυπωσιακός από το ξεκίνημα του αγώνα, αποτελώντας άλυτο πρόβλημα για την άμυνα των Ουίζαρντς, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 40 πόντους, 13 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλογκ, σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Οι Μπακς πήρα από την αρχή τα ηνία της αναμέτρησης, έχοντας σταθερά το προβάδισμα, όμως οι Ουίζαρντς είχαν επαφή με το σκορ απειλώντας τα «Ελάφια» μέχρι το τρίτο δωδεκάλεπτο.

Το Μιλγουόκι έκλεισε το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 27-31, με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα έχοντας προβάδισμα πέντε πόντων (65-70).

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι Ουίζαρντς ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στο καλάθι (102-104), όμως οι Μπακς πάτησαν… γκάζι στη τέταρτη περίοδο, έκαναν επί μέρους 27-38 και πήραν με άνεση τη νίκη.

Εκτός από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο οι Μπακς είχαν σε καλή ημέρα και τους Λίλαρντ (22π, 5ρ, 7ασ), Μίντλετον (18π, 6ρ, 7ασ), δείχνοντας ότι η τρίαδα των σούπερσταρ αρχίζει να ζεσταίνεται.

Πρώτος σκόρερ για τους Ουίζαρντς ήταν ο Τζόρνταν Πουλ με 30 πόντους, ενώ κορυφαίος των γηπεδούχων ήταν ο Κάιλ Κούζμα που είχε 22 πόντους και 13 ασίστ, καταγράφοντας την κορυφαία επίδοση στην καριέρα του στις τελικές πάσες.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-31, 65-70, 102-104, 129-142