Επιστροφή στις νίκες για τη Γιουβέντους που πέρασε με 2-0 από την έδρα της Έμπολι.

Στο 11ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ της Γιουβέντους και στο 217’ ο Βλάχοβιτς αστόχησε από κοντά με κεφαλιά ενώ στο 24’ μετά από κόρνερ η μπάλα κόλλησε στην περιοχή της Έμπολι και ο Ντανίλο πλάσαρε από κοντά για το 1-0.

Στο 31’ ο Πετσέλα έσωσε μετά από σουτ του ΜακΚένι και στο 37’ ο Γκάτι κέρδισε  πέναλτι από τον Μαλέχ αλλά ο Μπερίσα απέκρουσε την εκτέλεση του Βλάχοβιτς. Στο 59ο λεπτό ο Μπερίσα νίκησε τον Κιέζα σε τετ α τετ και στο 66’ ακυρώθηκε και γκολ του Πογκμπά.

Τελικά στο 82ο λεπτό ο Κιέζα έφυγε μόνος στην κάντρα, απέφυγε τον Μπερίσα και πάσαρε σε κενό τέρμα για το 0-2. Στο 90+1’ η Γιουβέντους είχε και δοκάρι με τον Μίλικ.

ΕΜΠΟΛΙ: Μπερίσα, Μπερεζίνσι, Βαλούκιεβιτς, Λουπέρτο, Πετσέλα, Φατσίνι (61’ Γκράσι), Μαρίν (72’ Κοβαλένκο), Μαλέχ, Μπαλντάντσι (61’ Καντσελιέρι), Καμπιάγκι (83’ Γκιασί), Καπούτο (72’ Ντέστρο)

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Περίν, Γκάτι, Μπρέμερ, Ντανίλο, ΜακΚένι (84’ Γουεά), Μιρέτι (62’ Πογκμπά), Λοκατέλι, Ραμπιό, Κόστιτς (71’ Καμπιάσο), Κιέζα (83’ κεν), Βλάχοβιτς (71’ Μίλικ)