Δεν έβγαλε νικητή το ματς της Σαλερνιτάνα με την Ουντινέζε με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1.

O Πιρόλα στο 18’ αστόχησε από ιδανική θέση. Στο 45’ ο Λούκα ο έπιασε την κεφαλιά με τον Οτσόα να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μεξικάνος γκολκπίπερ έκανε μεγάλη επέμβαση όταν μετά από πλασέ του Σάμαρτζιτς η μπάλα βρήκε στον Πιρόλα και άλλαξε κατεύθυνση. Το σκορ άνοιξε στο 57’ με σουτ του Σάμαρτζιτς μέσα από την περιοχή. Δέκα λεπτά μετά ο Οτσόα είπε «όχι» στο σουτ του Λόβριτς. Η Σαλερνιτάνα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 72’ με κοντινό σουτ του Ντιά. Οκτώ λεπτά μετά ο Σιλβέστρι έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Μαρτεγκάνι.

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ: Οτσόα, Λοβάτο, Γκιόμπερ, Πιρόλα (84’Ικουεμέζι), Ντιά, Κάστανος (85’Λεγκόφσκι), Κουλιμπαλί, Μπόχινεν (53΄Μαρτεγκάνι), Ματζόκι (62’Μπράνταριτς), Μποτέιμ (62’Καμπράλ), Καντρέβα.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Σιλβέστρι, Πέρεθ, Μπιζόλ, Καμπασελέ, Φερέιρα (75’Εμποσελέ), Σάμαρντζιτς, Γουάλας, Λόβριτς (82’Θάραγα), Καμαρά (81’Ζεμούρα), Τοβέν (95’Κίνα), Λούκα (75’Σαξές).