Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το ματς της Ράγιο με τη Βαλένθια. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 28′ με τον Σέρχι Γκουαρδιόλα. Στο 57′ όμως ο Σολέρ με προβολή έστειλε την μπάλα να κοντράρει στον Κατένα και να καταλήξει τελικά στα δίχτυα για να γίνει το 0-1. Η Ράγιο σκόραρε στο 64′ με τον Παπέ Σις αλλά το VAR έδειξε οφσάιντ. Στο 75′ ο Μαμαρνταζβίλι έδιωξε δύσκολα το σουτ του Παλαθόν. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τεράστια ευκαιρία με τον Ράτσιτς στο 82′ και στο επόμενο λεπτό ο Γκουαρδιόλα με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε. Στις καθυστερήσεις η Ράγιο είχε δύο καλές φάσεις αλλά ο Μαμαρνταζβίλι είπε «όχι».
ΡΑΓΙΟ Β.: Ντιμιτριέφσκι, Έντεκα (72’Μπεμπέ), Μαράς, Κατένα, Ροντρίγκεθ, Βαλεντίν, Ουνάι Λόπεθ (63’Σις), Παλαθόν, Τρέχο (72’Κέβιν Ροντρίγκεθ), Άλβαρο Γκαρθία, Γκουαρδιόλα (91’Σιλά).
ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Μαμαρνταζβίλι, Γκαγιά, Αλντερέτε, Παουλίστα (86’Τσεμέρτ), Κορέια, Γκιγιαμόν, Γκέδες (81’Χεσούς Βάσκεθ), Μορίμπα (46’Φουλκιέ), Σολέρ, Μούσα (72’Ράτσιτς), Δούρο (46’Μάρκος Αντρέ).