Τα έκαναν όλα! Καρμιώτισσα και Οθέλλος έμειναν στο ισόπαλο 6-6 (!!!) για την 11η αγωνιστική του β’ ομίλου σε ματς με ρεκόρ γκολ! Υποβιβάστηκε η ομάδα της Αθηαίνου, ένα βαθμό για να παραμείνει στη μεγάλη κατηγορία χρειάζεται η Καρμιώτισσα.
Το σκορ (1-0) άνοιξε ο Κοβάσεβιτς με διαγώνιο αριστερό σουτ στο 3ο λεπτό, μετά από σέντρα του Ουεσλάτι, όμως οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και έφτασαν σε μία σπουδαία ανατροπή, σκοράροντας τέσσερα γκολ από τα πρώτα 45 λεπτά.
Πρώτα ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Σλάβικ, στο 8ο με διαγώνιο σουτ, ενώ στο 25’ ο Σούτο με ωραία ενέργεια ντρίμπλαρε τον αντίπαλό του και με ιδανικό πλασέ έγραψε το 1-2.  Ο Πιχ στο 38’ με εντυπωσιακό γυριστό σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το 1-3, ενώ το τελικό 1-4 του ημιχρόνου πέτυχε στο 43’ με συρτό πλασέ ο Σλάβικ, για το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
Στην επανάληψη, η ομάδα του Κώστα Σακκά συνέχισε με το…πόδι στο γκάζι και ο Πιχ στο 48’ χρίστηκε σκόρερ για δεύτερη φορά γράφοντας το 1-5.
Στο 52’ η ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους κέρδισε πέναλτι για μαρκάρισμα του Σλάβικ στον Κοβάσεβιτς και ο Κατσαντώνης, στο 53ο λεπτό που ανέλαβε την εκτέλεση, ευστόχησε και μείωσε σε 2-5. Στο 62’ ο Ντούμπια σκόραρε για το 3-5, όμως, η ομάδα της Αθηαίνου είχε ξανά απάντηση και ο Ναρντίνι στο 68’ έγραψε το 3-6. Το 4-6 ήρθε από τον Ματθαίου με μακρινό σουτ στο 81’, όμως δεν τα είδαμε όλα!
Ο Κατσατνώνης πρώτα με πέναλτι στο 90+3′ μείωσε σε 5-6, ενώ στο 90+6′ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ διαμόρφωσε το τελικό 6-6 με πέναλτι.
Η Καρμιώτισσα έφτασε στους 39 βαθμούς και χρειάζεται ένα βαθμό για να κλειδώσει την παραομονή της, ενώ ο Οθέλλος αν κι έφτασε στους 27 υποβιβάστηκε.

Καρμιώτισσα (Χαραλάμπους): Άντος, Μαλόνε, Νεοφύτου, Τσουκαλάς (75′ Ματθαίου), Θεοδώρου (75′ Παντελή), Γκραντινάρου, Αγγελή (46′ Ντούμπια), Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι (80′ Μιχαήλ), Ψύχας (46′ Ρόσι).
Στον πάγκο: Βιολάρης, Σωτηρίου, Μελετίου, Γκριμπάκιν, Αριστείδου.

Οθέλλος (Σακκάς): Τζιακούρης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Κυριάκου, Σούτο (69′ Σανγκαρέ), Μπραμπίγια (74′ Ιωάννου), Κατσιατή, Χατζηπασχάλης, Σλάβικ, Κόπας, Πιχ (87′ Μιτσής).
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Μαλλουρή, Παυλή, Ανάνγκ, Μαισουράντζε.

Στο όριο καρτών: Μαλόνε, Γκραντινάρου, Τσουκαλάς, Νεοφύτου, Χαραλάμπους, Ουεσλάτι (2) / Καστάνας, Ανάνγκ (2)

ΣΚΟΡΕΡ: Κοβάσεβιτς (3′), Κατσαντώνης (πεν. 53′, πεν. 90+3′, 90+6′), Ντούμπια (61′), Ματθαίου (81′) / Σλάβικ (8′, 43′), Σούτο (25′), Πιχ (38′, 48′), Ναρντίνι (68′)

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:
3′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Κοβάσεβιτς με διαγώνιο σουτ έπειτα από σέντρα του Ουεσλάτι, ανοίγει το σκορ.

8′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Σλάβικ ισοφαρίζει με διαγώνιο σουτ εντός της μεγάλης περιοχής.

14′ Κεφαλιά του Κατσιατή έδιωξε ο Κατσαντώνης και στη συνέχεια το σουτ του ήταν άστοχο.
19′ Σουτ του Ψύχα, σε ετοιμότητα ο Τζιακούρης.
21′ Ο Σούτο βγήκε απέναντι από τον Άντος αλλά το πλασέ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
25′ ΓΚΟΛ 1-2. Ο Σούτο με ωραία ενέργεια «άδειασε» τον αντίπαλό του και με ιδανικό πλασέ έκανε την ανατροπή για τον Οθέλλο.

36′ Κεφαλιά του Γιάνσεν, ελάχιστα άουτ.
38′ ΓΚΟΛ 1-3. Ο Πιχ με εντυπωσιακό γυριστό σουτ στην κίνηση χρίζεται κι αυτός σκόρερ.

43′ ΓΚΟΛ 1-4. Ο Σλάβικ με συρτό πλασέ πετυχαίνει το δεύτερό του γκολ!

45′ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Ρόσι και Ντούμπια εντός, Ψύχας και Αγγελή εκτός.
48′ ΓΚΟΛ 1-5. Ο Πιχ ευνοήθηκε από τις κόντρες και με κοντινό σουτ σκοράρει για δεύτερη φορά.

52′ Πέναλτι για την Καρμιώτισσα, μετά από υπόδειξη του VAR, σε μαρκάρισμα του Σλάβικ πάνω στον Κοβάσεβιτς.
53′ ΓΚΟΛ 2-5. Ο Κατσαντώνης ευστοχεί και μειώνει.
55′ Σωτήρια απόκρουση του Άντος σε κόρνερ, μετά από πλασέ του Μπραμπίγια.
58′ Κίτρινη στον Πιχ.
61′ ΓΚΟΛ 3-5. Ο Ντούμπια με ωραία ατομική ενέργεια σύγκλινε και με φλατσαριστό πλασέ μείωσε τη διαφορά στα δύο τέρματα.

68′ ΓΚΟΛ 3-6. Σκόρερ και ο Ναρντίνι, που επαναφέρει τη διαφορά στα τρία γκολ.

69′ Ο Σανγκαρέ παίρνει τη θέση του Σούτο.
74′ Ιωάννου αντί Μπραμπίγια.
75′ Ματθαίου και Παντελή εντός, Τσουκαλάς και Θεοδώρου εκτός.
80′ Ο Μιχαήλ αντικαθιστά τον Ουεσλάτι.
81′ ΓΚΟΛ 4-6. Ο Ματθαίου μειώνει με μακρινό σουτ.

87′ Μιτσής στη θέση του Πιχ.
89′ Κίτρινη στον Παντελή.
90′ Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+2′ Πέναλτι για την Καρμιώτισσα. Το δεύτερο σημερινό για τους γηπεδούχους.
90+3′ ΓΚΟΛ 5-6. Ο Κατσαντώνης βρίσκει ξανά στόχο και μειώνει στο ένα γκολ!

90+6′ ΓΚΟΛ 6-6. Ο Κατσταντώνης πετυχαίνει χατ-τρικ και διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.