Ήθελαν αμφότερες τη νίκη, ωστόσο Καρμιώτισσα και ΑΕΖ έμειναν στην ισοπαλία με 1-1, στο «Στέλιος Κυριακίδης», για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος και παραμένουν στα…χαμηλά της βαθμολογίας.
Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με…δράστη τον Κατσαντώνη, ο οποίος στο 34’ μετά από πανέμορφη κάθετη πάσα του Ντούμπια, ντρίμπλαρε τον εξερχόμενο Μπέκερ και πέτυχε το 1-0.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο τελικό 1-1 με καταπληκτικό κοντρόλ και τελείωμα του Χατζηβασίλη στο 57’, έπειτα από ασίστ του Ματόνγκο.
Η ομάδα του Χρίστου Χαραλάμπους ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες καθώς, στο 90+4′ ο Μαλόνε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ενώ ένα λεπτό νωρίτερα (90+3′) ο Ντιγκινί σκόραρε, αλλά ορθά σφυρίχτηκε φάουλ πάνω στον Ανέστη πριν την επίτευξη του γκολ.
Μετά από το βαθμό που μοιράστηκαν οι δύο ομάδες, η Καρμιώιτσσα ανέβηκε στους 7 και η ΑΕΖ στους 11.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Ανέστης, Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, Φουρ (88′ Θεοδώρου), Λουκίλι, Παντελή, Τσουκαλάς, Γκραντινάρου, Νιούπορτ (62′ Σουκ), Κατσαντώνης
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Μιχαήλ, Ρόσι, Αγγελή, Ματθαίου, Σταύρου

AEZ: Μπέκερ, Παστελλής (46′ Φράγκος), Ε. Αντωνίου, Σαρφό, Σλόγκαρ (85′ Ιωσηφίδης), Ντελμίρο, Σάντος (46′ Χατζηβασίλης), Ματόνγκο (69′ Γιουσούφ), Ρέινολντς (46′ Κ. Αντωνίου), Ρουίζ, Ντιγκινί
Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Στυλιανού, Φοστάβε, Μιχαηλίδης, Ελευθερίου, Σιφνέος, Ενζαού

Στο όριο των καρτών: Μαλόνε, Φουρ, Ρόσι, Ματθαίου, Λουκίλι (2) / Κάστρο, Ρέινολντς, Ρουίζ, Σιφνέος, Ντιγκινί, Ντελμίρο, Σλόγκαρ (2)

ΣΚΟΡΕΡ: Κατσαντώνης (34′) / Χατζηβασίλης (57′)

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ:
10′ Κίτρινη στον Λουκίλι.
17′ Κεφαλιά του Ντιγκινί, έξω.
22′ O Ντούμπια έδωσε στον Λουκίλι που επιχείρησε το πλασέ, όμως ο Μπέκερ έπεσε και απομάκρυνε.
34′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Κατσαντώνης μετά από έξοχη κάθετη πάσα του Ντούμπια, ντρίμπλαρε τον εξερχόμενο Μπέκερ και με πλασέ σε κενή εστία άνοιξε το σκορ.

45′ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Κ. Αντωνίου, Χατζηβασίλης και Φράγκος μέσα, Ρέινολντς, Σάντος και Παστελλής έξω.
56′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Χατζηβασίλης με άψογο κοντρόλ, έπειτα από ασίστ του Ματόνγκο ισοφαρίζει με πλασέ.

58′ Κίτρινη στον Μαλόνε.
62′ Σουκ στη θέση του Νιούπορτ.
69′ Γιουσούφ μέσα, έξω ο Ματόνγκο.
73′ Κεφαλιά του Σουκ, διώχνει σωτήρια ο Μπέκερ.
81′ Κίτρινη στον Ντελμίρο.
85′ Ιωσηφίδης στη θέση του Σλόγκαρ.
88′ Θεοδώρου εντός, Φουρ εκτός.
90′ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+3′ Ο Ντιγκινί έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, ωστόσο, σωστά σφυρίχτηκε φάουλ πάνω στον Ανέστη, πριν την επίτευξη του γκολ.
90+4′ Αποβάλλεται ο Μαλόνε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.