Τι κι αν βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και έμειναν από το 25 με 10 παίκτες. Ο Οθέλλος κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία 1-1 από το Δασάκι κόντρα στον Εθνικό Άχνας!
Οι γηπεδούχοι με τον…συνήθη ύποπτο άνοιξαν το σκορ…από τα αποδυτήρια. Ο Μάριος Ηλία μόλις στο 1ο λεπτό έγραψε το 1-0 ενώ τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους έγιναν ακόμα δυσκολότερα αφού στο 25’ έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ανάνγκ με απευθείας κόκκινη κάρτα.
Ωστόσο δεν το έβαλαν κάτω και στην επανάληψη έφτασαν στην ισοφάριση σε 1-1 με τον Μαμαντού στο 64’ που ήταν το τελικό σκορ.

Εθνικός Άχνας: Μάρκοβιτς, Ντε Ιριόντο (72′ Κ. Ηλία), Περατικός, Λίπσκι, Πεχλιβάνης (66′ Χριστοφή), Λομοτέι, Καμπρέρα (66′ Χριστοφή), Ντράζιτς, Φιακάς, Ακσντίεβιτς, Μ. Ηλία.
Στον πάγκο: Μπογκατίνοφ, Σταυρινού, Ριστέφσκι, Σπιρόφσκι, Μπίχκερ, Καλλένος, Νικολάου, Ιωάννου, Αγγελόπουλος.

Οθέλλος: Ταουντούλ, Γιάνσεν, Ναρντίνι (46′ Σταμούλης), Κυριάκου (46′ Ράμος), Χριστοδούλου, Μπραμπίγια (79′ Λιμπόμπε), Ζουνζάρεν, Μαμαντού, Ανάνγκ, Ντούρις (61′ Σανγκαρέ), Ουεσλατί (26′ Γκαρσία).
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Ποπέσκου, Καστανάς, Χατζηπασχάλης, Μιτσής, Βενιζέλου, Κορινούς.

ΣΚΟΡΕΡ: Μ. Ηλία (1′) / Μαμαντού (64′)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φιακάς, Περατικός Κ. Ηλία, Μ. Ηλία / Ναρντίνι, Μπραμπίγια, Σανγκαρέ, Ράμος.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ:
1′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Μ. Ηλία ανοίγει το σκορ με το…καλησπέρα!
24′ Με 10 ο Οθέλλος. Κόκκινη στον Ανάνγκ.
26′ Γκαρσία αντί Ουεσλατί.
39′ Κίτρινη σε Ναρντίνι και Μπραμπίγια.

Ράμος και Σταμούλης εντός, Κυριάκου και Ναρντίνι εκτός.
51′ Κίτρινη στον Φιακά.
61′ Σανγκαρέ αντί Ντούρις.
64′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Μαμαντού ισοφαρίζει!
66′ Χριστοφή και Μπράντονιτς μέσα, Πεχλιβάνης και Καμπρέρα έξω.
71′ Κίτρινη στον Περατικό.
71′ Κίτρινη στον Σανγκαρέ.
72′ Κ. Ηλία αντί Ντε Ιριόντο.
79′ Λιμπόμε στη θέση του Μπραμπίγια.
88′ Κίτρινη στον Ράμος.
89′ Κόκκινη στον βοηθό προπονητή του Εθνικού Άχνας.
90+7′ Κίτρινη σε Κ. Ηλία και Μ. Ηλία.