Έκπληξη στην πρεμιέρα.
Ο Απόλλωνας έμεινε στο 1-1 με τον Οθέλλο στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ, στραβοπάτησε απέναντι στους μαχητικούς νεοφώτιστους και οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό.
Ο Απόλλωνας με 65% κατοχή και με 17 τελικές δεν κατάφερε να βάλει δεύτερο γκολ και θα πρέπει να τα έχει με τον εαυτό του.
Οι γαλάζιοι προηγήθηκαν μάλιστα με τον Σαγκάλ στο 18ο λεπτό αλλά ο Οθέλλος ισοφάρισε με γκολάρα του Χριστοδούλου στο 35’

Έναρξη αγώνα…
1′
Κεφαλιά του Νταρικβά, αδύναμη στα χέρια του Ταουντούλ.
3′ Απειλεί ο Απόλλωνας. Ο Αμπντουραχίμι πήρε πάσα από τον Βαλμπουενά, κινήθηκε ωραία, έκανε το σουτ αλλά ο Ταουντούλ ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε την μπάλα.
16′ Σουτ του Χάμπου Κυριάκου με το αριστερό, η μπάλα έφυγε ψηλά πάνω από τα δοκάρια.
18′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ ο Απόλλωνας. Ωραία κίνηση από τον Χάμπο Κυριάκου, έκανε την συρτή μπαλιά και ο Σαγκάλ με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

27′ Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.
35′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει ο Οθέλλος. Ο Χριστοδούλου έπιασε ένα σουτ από πολύ μακριά και έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Λέουβενμπεργκ.

42′ Ωραία κίνηση και σουτ του Αμπντουραχίμι, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
45′ Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Απόλλωνα Μπογκντάν Αντόνε για διαμαρτυρίες.
ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

49′ Ευκαιρία για τον Οθέλλο. Ο Ναρντίνι βρέθηκε σε θέση βολή στο ύψος της μεγάλης περιοχής, έπιασε το δυνατό σουτ αλλά ο Λιούβενμπεργκ απέκρουσε εντυπωσιακά.
52′ Τεράστια ευκαιρία για τον Οθέλλο. Ο Ανάνγκ από πολύ κοντά έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Λιούβενμπεργκ.
63′ Ο Ντιγκινί δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ταουντούλ που έδιωξε σε κόρνερ.
64′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Από το σημείο του πέναλτι έπιασε το σουτ ο Πέρετζ αλλά απέκρουσε ο Ταουντούλ
88′ Από κοντά ο Κρμέντσικ δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
89′ Δυνατό σουτ του Αμπντουραχίι, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
90+5′ Ζήτησε πέναλτι ο Απόλλωνας για χέρι.