Ο Ολαρενβάγιου Καγιοντέ αποτελεί τον βασικό υποψήφιο της Ομόνοιας για την επίθεση (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΔΩ) και ο Νιγηριανός έχει ένα πλούσιο βιογραφικό με παραστάσεις από τα Ευρωπαϊκά κύπελλα. Μάλιστα ο στόχος των πρασίνων, πλήγωσε δύο φορές τη Ρόμα όταν αγωνιζόταν στην Αούστρια Βιέννης και μια φορά τη Βιγιαρεάλ, όταν ήταν στην Τουρκία για λογαριασμό της Σίβασπορ.
Γυρίζουμε τον χρόνο πίσω, στις 20 Οκτωβρίου 2016 και μεταφερόμαστε στο στάδιο «Ολίμπικο». Εκεί, η Ρόμα φιλοξενεί την Αούστρια Βιέννης για την 3η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ. Αν και οι Ιταλοί ήταν μπροστά στο σκορ με 3-1 οι Αυστριακοί δεν το έβαλαν κάτω και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καγιοντέ διαμόρφωσαν το τελικό 3-3. Το ρολόι έδειχνε το 84ο λεπτό και ένας πρώην πράσινος έδινε την ασίστ στον Νιγηριανό. Συγκεκριμένα, ο Ταχούρι Σράντι έβγαλε τη σέντρα και ο Καγιοντέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Άλισον! Στην 4η αγωνιστική, στις 3/11/2016 αυτή τη φορά μέσα στη Βιέννη ο στράικερ από το Ιμπαντάν άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά η κατάληξη δεν ήταν η ίδια με το ματς που έγινε στην Ιταλική πρωτεύουσα και η Αούστρια ηττήθηκε με 4-2. Πάμε τώρα και στο πιο…πρόσφατο παρελθόν. Ειδικότερα στις 22/10/2020. Η Βιγιρεάλ φιλοξενεί στο «Λα Θεράμικα» τη Σίβασπορ. Εκεί, ο Καγιοντέ στο 33’ μείωσε σε 2-1 για τους Τούρκους αλλά οι Ισπανοί χωρίς…πολλά-πολλά έφτασαν στη νίκη με 5-3.