Μεγάλη νίκη πήρε η ομάδα του Μαρίνου Τζιωνή, Σπόρτινγκ Κάνσας! Οι γηπεδούχοι «διέλυσαν» τη Μινεσότα με 4-1 κάνοντας… πάρτι στο πρώτο ημίχρονο! Ο Κύπριος διεθνής, ο οποίος επιστρέφει για τις υποχρεώσεις του στο Nations League με την Εθνική, πέρασε ως αλλαγή στο 84’ παίρνοντας τη θέση του Ράσελ.
Στα του ματς, το σκορ άνοιξε ο Μποξάλ με αυτογκόλ στο 31’, ενώ 10 λεπτά αργότερα, στο 41’ ο Τόμι πέτυχε το 2-0. Πριν κλείσει το α’ μέρος ο Αγκάντα στο 45’ έγραψε το 3-0.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 57’ με τον Γκαρσία Τόρες, όμως ο Αγκάντα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 81’ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.
Με  αυτή τη νίκη, η Κάνσας έχει 37 βαθμούς και είναι στη 12η θέση, μετά από 37 ματς.