Άρης και Πάφος FC έμειναν στο 1-1 σε ένα αγώνα που ήταν ισοδύναμος με τις δύο ομάδες να βρίσκουν ευκαιρίες αλλά τα γκολ των Μοντνόρ και Τζάτζα έκριναν το παιχνίδι.
Η Πάφος παραμένει στην 5η θέση με 61 βαθμούς και ο Άρης στην 4η με 62.

ΑΡΗΣ: Βανά, Καζού (22′ Ουρόσεβιτς), Μουσούντα, Γιαγκό, Μπρόρσον, Ζόκε, Στρούσκι (78′ Μπράουν), Μοντνόρ, Σεμέδο, Γκομίς (78′ Μαγιαμπέλα), Σάβο (65′ Κοκόριν).
Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ζάντρο, Μποακί, Σπόλιαριτς, Δημητρίου, Αμπουμπακάρ, Μάτισικ, Σουμάνσκι.

ΠΑΦΟΣ FC: Ίβουσιτς, Κβίντα, Γκολντάρ, Μπότσκαι, Ρους, Ναμ, Ντράγκομιρ, Πέπε (88′ Βαλακάρι), Τάνκοβιτς (80′ Τουμάσι), Τζάτζα (70′ Μπρούνο), Ζάιρο (88′ Κοντρέρας).
Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Μπρούνο, Δημητρίου, Τουμάσι, Νταλίνια.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ:
6′
Ο Ζάιρο έδωσε στον Τάνκοβιτς ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ο αρχηγός της Πάφου έκανε κοντρόλ με το χέρι και ακυρώθηκε το τέρμα.
9′ Δέχθηκε κίτρινη ο Τιμόθεος Χριστοφή στον πάγκο της Πάφος FC για διαμαρτυρίες.
20′ Στο έδαφος ο Καζού που δεν μπορεί να συνεχίσει, την θέση του θα πάρει ο Ουρόσεβιτς στο αριστερό άκρο της άμυνας.
25′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Μοντνόρ βγήκε φάτσα με τον Ίβουσιτς και με υποδειγματικό πλασέ άνοιξε το σκορ.
26′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Τζάτζα εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ουρόσεβιτς, πήρε τη μπάλα έκανε ωραίες προσποιήσεις και με ωραίο πλασέ ισοφάρισε.
32′
Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ουρόσεβιτς, ο Μοντνόρ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Ίβουσιτς πραγματοποίησε σπουδαία απόκρουση.
45′ Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου…
Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου…
47′
Κίτρινη στον Μπρόρσον για φάουλ πάνω στον Ζάιρο.
49′ Σουτ του Πέπε εκτός περιοχής, έξω η μπάλα.
52′ Σουτ του Μπότσκαι εντός περιοχής, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βανά η μπάλα.
63′ Κίτρινη στον Σάβο.
65′ Αλλαγή για την Άρη. Εκτός ο Σάβο μέσα ο Κοκόριν.
68′ Κίτρινη στον Ναμ για φάουλ.
70′ Αλλαγή για την Πάφο. Έξω ο Τζάτζα, μέσα ο Μπρούνο.
78′ Μία αλλαγή για την Πάφο και δύο για τον Άρη. Εκτός ο Ναμ μέσα ο Κανέ και για τον Άρη έξω οι Γκομίς και Στρούσκι, μέσα οι Μαγιαμπέλα και Μπράουν.
80′ Εκτός ο Τάνκοβιτς, μέσα ο Τουμάσι.
82′ Ο Κοκόριν βρέθηκε απέναντι από τον Ίβουσιτς αλλά το πλασέ του ήταν απογοητευτικό και μάζεψε εύκολα ο τερματοφύλακας της Πάφου.
88′ Διπλή κίνηση από Καρσέδο. Έξω οι Ζάιρο και Πέπε μέσα Κοντρέρας και Βαλακάρι.
90+4′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Σεμέδο αλλά ο Ίβουσιτς είπε όχι.