Δυνατά στο παιχνίδι της πρόκρισης μπήκε η Μπουρκίνα Φάσο, η οποία νίκησε 1-0 το Πράσινο Ακρωτήρι για την 2η αγωνιστική του πρώτου ομίλου του Κόπα Άφρικα. Η Μπουρκίνα Φάσο ανέβηκε στη 2η θέση και έχει τους ίδιους πόντους (3) με το Πράσινο Ακρωτήρι. Βασικός όλο το 90λεπτο για το Πράσινο Ακρωτήρι ο Βοζίνια (AEΛ), πέρασε ως αλλαγή στο 69’  ο Σεμέδο (Πάφος FC). Δεν αγωνίστηκε καθόλου ο Ντελμίρο (Άρης). Για την Μπουρκίονα Φάσο, βασικός ο Γιαγκό (Άρης) σε όλο το 90λεπτο.
Η Μπουρκίνα Φάσο μπήκε μπροστά στο σκορ στο 39ο λεπτό με κεφαλιά του Μπαντέ, έπειτα από σέντρα του Καμπορέ από τα δεξιά και πήγε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο μέρος, το Πράσινο Ακρωτήρι είχε μεν την κατοχή της μπάλας, όμως δεν μπορούσε να γίνει ουσιαστικό, ενώ η Μπουρκίνα Φάσο επιχείρησε επίσης να εκμεταλλευτεί τις στιγμές της στην κόντρα. Έτσι το 1-0 έμεινε έως το φινάλε.