Η Γουλβς πέρασε με 2-1 από την έδρα της Μπρέντφορντ, μετρά τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία ματς και βλέπει Ευρώπη.
Στο 25ο λεπτό οι Χένρι και Γένσεν συγκρούστηκαν στον αέρα και  αντικαταστάθηκαν από τον Φρανκ και στο 28’ το ματς διακόπηκε λόγω ενός drone που εμφανίστηκε πάνω από το στάδιο.
To ματς ξεκίνησε πάλι μετά από 20 λεπτά περίπου και στο 45+9’ ο Νέβες έβγαλε όμορφα στον Σίλβα που πλάσαρε από κοντά αλλά αστόχησε.
Η Γουλβς μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 48ο λεπτό ο Μουτίνιο με πανέμορφο σουτ έκανε το 0-1.
Στο 66’ ο ρέφερι απέβαλλε αρχικά τον Τότι αλλά μετά από χρήση του VAR πήρε πίσω την απόφασή του και στο 68’ ο Τόνεϊ με φοβερό σουτ στην κίνηση από πλάγια αριστερά, έγραψε το 1-1. Ωστόσο στο 77ο λεπτό ο Νέβες με όμορφο σουτ λίγο έξω από την περιοχή έκανε το 1-2.
Και στο 90+6′ η Γουλβς έφυγε στην κόντρα και ο Τραορέ σκόαρε με σουτ αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.
ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ: Λεσλ, Γιάνσον, Αγέρ, Χένρι (26’ Ρούρσλεφ, 58’ Γουισά), Νόργκααρντ, Πίνοκ, Κανός (83’ Γκοντός), Γένσεν (27’ Μπαπτίστ,79’ Φορς), Γιάνελτ, Τόνεϊ, Εμπεμό
ΓΟΥΛΒΣ: Σα, Κόαντι, Ντεντόνκερ, Κίλμαν, Σεμέδο, Αΐτ Νουρί, Τότι, Μουτίνιο, Νέβες, Ποντένσε (90+3′ Τρινκάο), Φάμπιο Σίλβα (75’ Τραορέ)