Με τρία γκολ στο β’ ημίχρονο, η Πάφος FC επικράτησε του Οθέλλου στο «Στέλιος Κυριακίδης» με 3-0, συνεχίζοντας το σερί των επιτυχιών της. Η παφιακή ομάδα ήταν πολύ καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, ενώ πέραν των τριών τερμάτων είχε και τρία δοκάρια. Ο Ζάιρο άνοιξε το σκορ στο 51’, ο Τουμάσι στο 68’ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και ο Ντράγκομιρ στο 77’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΦΟΣ FC: Ίβουσιτς, Κβίντα, Γκόλνταρ, Μπότσκαϊ, Ικόκο, Ντράγκομιρ, Ναμ, Τάνκοβιτς (66′ Τουμάσι), Πέπε (66′ Πελάτζιο), Βαλακάρι (77′ Αμπντουσαλάμοφ), Ζάιρο (77′ Νταβό/80′ Νταβό).
Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Μπρούνο Φελίπε, Νταβό, Δημητρίου, Ρους, Αμπντουσαλάμοφ, Μιχαήλ, Τουμάσι, Ροβαρίς, Ταβάρες, Πελάτζιο.
ΟΘΕΛΛΟΣ: Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Κυριάκου, Σούτο (72′ Σανγκαρέ), Μπραμπίγια (72′ Λιμπόμπε), Κατσιατή (46′ Ποπέσκου), Γιάσο, Ντιαγέ (58′ Χριστοδούλου), Μπένσον (90′ Πέρεθ).
Στον πάγκο: Τζιακουρής, Παναγιώτου, Χριστοδούλου, Λιμπόμπε, Σανγκαρέ, Ποπέσκου, Καστάνας, Πέρεθ, Μίτσης, Βενιζέλου, Ιωάννου.

Έναρξη αγώνα.
4’ Μεγάλη φάση για την Πάφος FC. Σουτ του Βαλακάρι, απέκρουσε ασταθώς ο Ταουντούλ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Οθέλλου!
8’ Νέα μεγάλη φάση για την Πάφος FC. Σουτ του Ντράγκομιρ, πάλι στο δοκάρι!
18’ Σουτ του Τάνκοβιτς, έξω.
33’ Σουτ του Ζάιρο, έξω.
43’ Μεγάλη φάση για την Πάφος FC. Γύρισμα του Τάνκοβιτς στην περιοχή, ο Βαλακάρι προ κενής εστίας αντί για μπάλα βρήκε… αέρα!
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

ΤΕΛΙΚΕΣ: 6-1 (4-1)
ΚΟΡΝΕΡ: 5-0
ΚΑΤΟΧΗ: 75-25%

46’ Αλλαγή για τον Οθέλλο. Ο Ποπέσκου αντί του Κατσιατή.
49’ Σουτ του Πέπε, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Ταουντούλ.
50’ Σουτ του Ζάιρο, νέο δοκάρι!
51’ 1-0: Με δυνατό σουτ εντός περιοχής ο Ζάιρο λύνει το γόρδιο δεσμό!
53’ Καλό σουτ του Ντράγκομιρ, έξω!
54’ Πλασέ του Ικόκο στην περιοχή, μόλις έξω!
55’ Καλό σουτ του Ποπέσκου, έξω!
58’ Αλλαγή για Οθέλλο. Χριστοδούλου αντί Ντιαγέ.
64’ Καλή ενέργεια και σουτ από τον Σταμούλη, απέκρουσε ο Ίβουσιτς.
66’ Αλλαγές για την Πάφος FC. Τουμάσι και Πελάτζιο αντί Πέπε και Τάνκοβιτς.
68’ 2-0: Ο Τουμάσι με πλασέ στην περιοχή διπλασιάζει τα γκολ της Πάφος FC!
72’ Αλλαγές για Οθέλλο. Λιμπόμπε και Σανγκαρέ  αντί Σούτο και Μπραμπίγια.
77’ Αλλαγές για Πάφος FC. Νταβό-Αμπντουσαλάμοφ αντί Ζάιρο-Βαλακάρι.
77’ 3-0: Ο Ντράγκομιρ με πλασέ σε κενή εστία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
84’ Σουτ του Πελάτζιο, έξω.