Το Περιστέρι Bwin επικράτησε του ΠΑΟΚ με 78-63 σε φιλικό ματς κεκλεισμένων των θυρών στο «Ανδρέας Παπανδρέου». Πρώτος σκόρερ ο Χαντς με 15 πόντους.

Συνεχίζει με νίκες η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη στα φιλικά της. Το Περιστέρι Bwin επικράτησε με 78-63 του ΠΑΟΚ και σε άλλο ένα ματς, έδειξε καλή εικόνα. Πριν λίγες μέρες, είχε πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με 87-69 και στο φιλικό με τον Κολοσσό Ρόδου.

Ο Κill Bill είχε την ευκαιρία να δει την ετοιμότητα των παικτών του και να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα απέναντι σε μια ομάδα που όπως και οι Πρίγκιπες της Δυτικής Όχθης, θα αγωνίζεται στο Basketball Champions League.

Το Περιστέρι πάτησε… γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, έβγαλε την ποιότητα του, έσφιξε την άμυνα του και κατάφερε να φτάσει στην επικράτηση. Για τους νικητές ο Χαντς ήταν πρώτος σκόρερ 15 πόντους, ενώ οι Κασελάκης και Ρένφρο είχαν από 12 πόντους. Στους 10 σταμάτησε ο Ράγκλαντ. Ο Τρέβορ Τόμπσον δεν χρησιμοποιήθηκε, καθώς ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα εξαιτίας του προβλήματος στον αγκώνα του χεριού του.

Από την πλευρά του συνόλου του Τακιανού, ο Τσαϊρέλης είχε 13 πόντους, ο Σωτηρίου μέτρησε 12 πόντους και οι Φλάτεν, Γκίλμορ, ΜακΝίς και Μπελιάουσκας είχαν από 8 πόντους. Ο ΜακΝίς δεν έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο αφού γύρισε το πόδι του στο πρώτο ημίχρονο.

Τα δεκάλεπτα: 23-25, 46-43, 59-49, 78-63

Περιστέρι: Μήτρου-Λονγκ 2, Ράγκλαντ 10 (1), Ντάνγκουμπιτς 5 (1), Ξανθόπουλος 2, Χαντς 15, Πουλιανίτης 2, Κασελάκης 12, Ρένφρο 12, Ουίλιαμς 5 (1), Χουγκάζ 9 (1), Ζούγρης 4.

ΠΑΟΚ: Φλάτεν 8 (2), Γκίλμορ 8, ΜακΝις 8, Χάρισον 4, Τσιακμάς, Τσαϊρέλης 13, Φρίντρικσον, Αρσενόπουλος 2, Σωτηρίου 12, Μπελιάσουσκας 8 (2).