Την πολύ καλή φετινή της πορεία συνεχίζει η Λέτσε που κέρδισε με 2-0 τη Σαλερνιτάνα.

Στο 6ο μόλις λεπτό η Λέτσε άνοιξε το σκορ με την κεφαλιά του Κρστόβιτς ενώ στο 9’ ο Φαλκόνε είπε όχι σε σουτ του Καμπράλ και στο 11’ η κεφαλιά του Κουλιμπαλί πέρασε μόλις έξω.

Στο 18’ η Λέτσε είχε τριπλή ευκαιρία με τους Ραμαντάνι, Μπαντά και Άλμκβιστ και στο 28’ ο Φαλκονε είπε όχι σε σουτ του Κάστανου ενώ στο 44’ ο Καντρέβα έπιασε δυνατό σουτ αλλά είδε τον Φαλκονε να σώζει ξανά.

Στο δεύτερο μέρος η Λέτσε ήλεγξε το ρυθμό του αγώνα και μάλιστα στις καθυστερήσεις ο Στρεφέτσα με πέναλτι έκανε το 2-0.

ΛΕΤΣΕ: Φαλκονε, Μπασιρότο, Πόνγκρατσιτς, Γκάλο (77’ Ντόργκου), Γκεντρί, Ραμαντάνι, Ράφια (63’ Μπλιν), Καμπά (62’ Γκονθάλεθ), Άλμκβιστ, Μπαντά (71’ Στρεφέτσα), Κρστόβιτς (71’ Πικολι)

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ: Οτσόα, Γκιομπέρ, Πιρόλα (80’ Τσάουνα), Λοβάτο, Μπράνταριτς, Καμπράλ, Γεγκόφσκι (77’ Μπόχινεν), Κουλιμπαλί (61’ Μαρτετζάνι), Καντρέβα, Κάστανος (62’ Ματσόκι), Μποτάιμ (62’ Ικβουεμέσι)