Ισοπαλία που δεν…χάλασε κανένα στο Τσίρειο με την Καρμιώτισσα να μένει στο 1-1 με τη Νέα Σαλαμίνα για την 11η αγωνιστική του β’ ομίλου του πρωταθλήματος.
Ιδανικά άρχισε η αναμέτρηση για τους φιλοξενούμενους αφού ο Λέουκο μετά από όμορφη συνεργασία με τον Φελίπε, μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ (1-0) με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Η συνέχεια ωστόσο, δεν ήταν η ανάλογη για τους ερυθρόλεθυκους, με τους γηπεδούχους να αναλαβάνουν τα ινία του ματς. Έχασαν αρκετές ευκαιρίες και εν τέλει το γκολ της ισοφάρισης σε 1-1 ήρθε στο 45’ με κοντινή προβολή του Ντούρις έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ελ Αλουχί. Η φάση ελέγχθηκε για περισσότερα από τρία λεπτά από το VAR, όμως μέτρησε κανονικά και το 1-1 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο ημίχρονο.
Όσο κι αν προσπάθησαν, όσο κι αν έψαξαν το γκολ της νίκης, τόσον οι μεν τόσο και οι δε, αυτό δεν ήρθε ποτέ και το 1-1 έγραψε τον επίλογο στο Τσίρειο.
Με αυτό τον βαθμό η Καρμιώτισσα πάει στους 47 και η Νέα Σαλαμίνα στους 48.

Καρμιώτισσα (Μπράτου): Κνόμπλοχ, Τζανακάκης (81′ Αβραάμ), Χούμποτσαν, Μαλόνε (72′ Μήτσο), Τσέλουτσκα (65′ Τάντι), Καστανιάγα (72′ Νεοφύτου), Μπεν Σαλάμ, Ελ Αλουχί, Ντούμπια (65′ Λουκίλι), Καλτσάς, Ντούρις.
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Τάντι, Κουλιμπαλί, Ανδρονίκου, Γκραντινάρου, Οικονομίδης, Γιουσούφ, Γκράβενμπερχ.

Νέα Σαλαμίνα (Πουρσαϊτίδης): Κίσσας, Λέουκο, Άδωνη, Ντάτκοβιτς, Σεργίου (59′ Μαλεκκίδης), Έντσον (46′ Μιγκελίτο), Καρλίτος (72′ Φράγκος), Φελίπε, Τσίκο (81′ Τιάγκο), Μποτεάκ (46′ Σαλαλίχ), Ντορεγκαράι.
Στον πάγκο: Καλανίδης, Κουμουρής, Κλίμοβιτς, Νικολάου, Μαργκάσα, Ντιακιτέ.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ.
7′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Λέουκο με σουτ από το ύψος του πέναλτι ανοίγει το σκορ έπειτα πάσα του Φελίπε.

14′ Ο Τσίκο έκανε το φαλτσαριστό πλασέ, ο Κνόμπλοχ έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.
16′ Ο Ντούρις έφυγε στην πλάτη της άμυνας, έκανε και το πλασέ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία.
19′ Κίτρινη στον Έντσον.
28′ Σουτ του Ντούρις μόλις άουτ.
45′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Ελ Αλουχί εκτέλεσε το φάουλ και ο Ντούρις με προβολή στο δεύτερο δοκάρι ισοφάρισε. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR για περισσότερα από τρία λεπτά και μέτρησε κανονικά.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

Διπλή αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Σαλαλίχ και Μιγκελίτο αντί των Μποτεάκ και Έντσον.
ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.
47′ Ο Κίσσας απομάκρυνε σε κόρνερ το σουτ του Ελ Αλουχί.
52′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Ελ Αλουχί έκανε το τακουνάκι από κοντινή απόσταση, όμως και πάλι ο Κίσσας ήταν σε ετοιμότητα.
56′ Kίτρινη στον Ντούρις.
59′ Ο Μαλεκκίδης παίρνει τη θέση του Σεργίου.
62′ Παράλληλο γύρισμα του Καλτσά περνάει ανεκμετάλλευτο αφού δεν ήταν κανείς εκεί.
65′ Τάντι και Λουκίλι αντί των Τσέλουτσκα και Ντούμπια.
66′ Κίτρινη στον Καστανιάγα.
72′ Καστανιάγα και Μαλόνε αφήνουν τη θέση τους σε Νεοφύτου και Μήτσο.
72′ Ο Φράγκος αντικαθιστά τον Καρλίτος.
81′ Αβραάμ μέσα, Τζανακάκης έξω.
81′ Τιάγκο αντί Τσίκο.
90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.