Καρδιοχτύπησε αλλά στο τέλος πανηγύρισε το ΑΠΟΕΛ.
Οι «γαλάζοκίτρινοι» επέστρεψαν στις επιτυχίες επικρατώντας 2-1 του Ακρίτα στο «Στέλιος Κυριακίδης» στο ντεμπούτο του Μιλόγεβιτς στον πάγκο σε αγώνα πρωταθλήματος.
Το ΑΠΟΕΛ είχε σε εξαιρετική μέρα τον Σαρφό. Από δικά του πόδια προήλθαν τα δύο πρώτα γκολ.
Στο πρώτο μετά από δική του εκτέλεση κόρνερ στο 27ο λεπτό ο Κρέσπο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο δεύτερο έδωσε «μαγική» ασίστ στον Εφραίμ στο 78′ ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Ενδιάμεσα των δύο γκολ του ΑΠΟΕΛ, ο Ακρίτας ισοφάρισε με πέναλτι του Άμπραχαμ στο 70’.
Το καλό για το ΑΠΟΕΛ ήταν ότι αντέδρασε άμεσα και πανηγύρισε μια σημαντική νίκη και από βαθμολογικής και από ψυχολογικής άποψης.
Στο 90+4’ ο Σαρφό κέρδισε πέναλτι αλλά ο Κβιλιτάια δεν κατάφερε να νικήσει τον Πρεντρέου από τα έντεκα βήματα.

Έναρξη αγώνα.
Περίπου 1500 φίλαθλοι βρίσκονται στις εξέδρες.
5′ Ο Σαραβάνια ανατρέπει τον Κβιλιτάια λίγο εκτός περιοχής και ο διαιτητής τον αποβάλει. Στην συνέχεια είδε την φάση στο On field Review και άλλαξε απόφαση δείχνοντας στον ποδοσφαιριστή του Ακρίτα την κίτρινη κάρτα.
8′ Μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εφραίμ και η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Πρεντρέου.
17′ Κίτρινη κάρτα στον Καρώ για φάουλ στον Γαβριήλ.
20′ Κεφαλιά του Σούσιτς, σε ετοιμότητα ο Πρεντρέου μάζεψε την μπάλα.
27′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ το ΑΠΟΕΛ. Ο Σαρφό εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά και ο Κρέσπο από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Μπλουμ για μαρκάρισμα στον Αραούχο.
45′ Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Μπλουμ έπιασε ένα καλό σουτ και ανάγκασε τον Πρεντρεου σε εξαιρετική απόκρουση σε κόρνερ.
45+5′ Τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Καρώ.
Τέλος α’ ημιχρόνου.
Έναρξη β’ ημιχρόνου.
46′
Με δύο αλλαγές αρχίζει το β’ ημίχρονο το ΑΠΟΕΛ. Ντβάλι και Δώνης αντί Καρώ και Μπλουμ.
50′ Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Νταουσβίλι για δυνατό φάουλ στον Καραγιάννη.
53‘ Ευκαιρία για τον Ακρίτα. Ο Σέχιτς έκανε την σέντρα από δεξιά, ο Σταύρος Γαβριήλ έπιασε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα λίγο έξω.
53′ Αναγκαστική αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Ντάλσιο δεν μπορούσε να συνεχίσει και την θέση του πήρε ο Σατσιάς.
63′ Γύρισμα του Εφραίμ, δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα προς την εστία ο Κβιλιτάια.
65′ Ωραία κίνηση από τον Δώνη, άδειασε τον προσωπικό του αντίπαλο, έκανε το σουτ από πλάγια και ανάγκασε τον Πρεντρέου σε εξαιρετική απόκρουση.
66′ Σουτ του Εφραίμ έξω.
68′ Ο διαιτητής υποδεικνύει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Νταουσβίλι στον Γαβριήλ.
70′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει ο Ακρίτας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άμπραχαμ.

78′ ΓΚΟΛ. 1-2. Παίρνει εκ νέου προβάδισμα το ΑΠΟΕΛ. Ο Σαρφό κατέβασε ωραία την μπάλα μέχρι τα όρια της περιοχής του Ακρίτα, έδωσε ωραία ασίστ στον Εφραίμ ο οποίος με το αριστερό έστειλε την  μπάλα στα δίχτυα.

80′
Ευκαιρία για τον Ακρίτα. Το σουτ του Ραμίρες που βγήκε μόνος, έφυγε έξω.
90+4′ Ο Σαρφό κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Ραμίρες.
90+5′ Ο Κβιλιτάια δεν μπορεί να νικήσει τον Πρεντρέου από τα έντεκα βήματα.