Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Κηφισιά και τον Παναιτωλικό με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό και καμία εκ των δύο να μην είναι ευχαριστημένοι ενόψει των playouts.

Η τελική βαθμολογία της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League

Η Κηφισιά κέρδισε πέναλτι στο 20′ λεπτό του αγώνα με τον Οικονόμου να ανατρέπει τον Οζέγκοβιτς. Η φάση εξετάστηκε στο VAR και δεν άλλαξε η απόφαση. Ο Σέρβος ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε για να δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 23′ της αναμέτρησης.

Τα xgoal στο Κηφισιά - Παναιτωλικός
Τα xgoal στο Κηφισιά – Παναιτωλικός SPORT24/OPTA

Ο Παναιτωλικός κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Πέδρο αλλά η Κηφισιά πήρε ξανά προβάδισμα με την κεφαλιά του Οζέγκοβιτς ένα λεπτό αργότερα.

Το τελικό 2-2 στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Μλάντεν στο 77′ με όμορφο γυριστό σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής. \