Η Πάφος FC ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι στο «Στέλιος Κυριακίδης», επικρατώντας του Άρη με 1-0, με γκολ του Ντράγκομιρ κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα! Ο μέσος της παφιακής ομάδας σκόραρε στο 90+5’ με πλασέ στην περιοχή, δίνοντάς την μία υπερπολύτιμη έως και… ανέλπιστη νίκη όπως εξελίχθηκε ο αγώνας!
Ο Άρης ήταν καλύτερος από τους γηπεδούχους, έχασε ξεκάθαρες ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Μπαμπίκα στο 90’, ωστόσο στο τέλος αποχώρησε χωρίς να πάρει ούτε το μίνιμουμ κέρδος από το ματς!

ΠΑΦΟΣ FC: Ίβουσιτς, Ικόκο (80′ Δημητρίου), Μπότσκαϊ (59′ Μελούσο), Γκολντάρ, Κβίντα, Ντράγκομιρ, Ναμ, Βαλακάρι (59′ Τουμάσι), Ταβάρες (59′ Τάνκοβιτς), Πέπε (85′ Κανέ), Ζάιρο.
Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Μελούσο, Κανέ, Δημητρίου, Ρους, Αμπντουσαλάμοφ, Τάνκοβιτς, Μιχαήλ, Τουμάσι, Νταλίνια, Πελάτζιο.
ΑΡΗΣ: Βανά, Μουσούντα, Ουρόσεβιτς, Σανέ, Καζού, Στρούσκι (80′ Μπράουν), Ζόκε, Νίκολιτς (71′ Μπαμπίκα), Μοντνόρ, Γκομίς (88′ Στεπίνσκι), Κοκόριν.
Στον πάγκο: Σοφρωνίου, Ζάντρο, Μπράουν, Σπόλιαριτς, Στεπίνσκι, Δημητρίου, Μάτισικ, Μπρόρσον, Μπαμπίκα.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκολντάρ / Μοντνόρ, Ζόκε (6η)
ΣΚΟΡΕΡ: 90+5′ Ντράγκομιρ
ΘΕΑΤΕΣ: 3820 εισιτήρια

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
1’ Η Πάφος FC σκοράρει με τον Μποτσκάι, αλλά το γκολ ακυρώνεται καθώς ο Ντράγκομιρ που έδωσε την πάσα υποδείχθηκε (ορθώς) σε θέση οφσάιντ.
5’ Γύρισμα του Κοκόριν στην περιοχή, ο Ικόκο πρόλαβε να διώξει σε κόρνερ προ του Μοντνόρ.
13’ Μεγάλη φάση για τον Άρη. Ο Ζόκε πλάσαρε από κοντά στην περιοχή, απέκρουσε ο Ίβουσιτς!
18’ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Νίκολιτς, κεφαλιά του Κοκόριν από πολύ κοντά, σωτήρια απόκρουση του Ίβουσιτς!
20’ Κίτρινη στον Μοντνόρ.
22’ Πλασέ του Ζόκε, έξω!
30’ Κίτρινη στον Ζόκε (6η).
35’ Ο Ζάιρο βγήκε στην κόντρα, έκανε το σουτ υπό την πίεση του Μουσούντα αλλά ήταν πολύ άστοχο.
45+3’ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Καρφωτή κεφαλιά του Ουρόσεβιτς μετά από κόρνερ, έδιωξε εκ νέου σωτήρια ο Ίβουσιτς!
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
ΤΕΛΙΚΕΣ: 3-4 (0-3)
ΚΟΡΝΕΡ: 2-3
ΚΑΤΟΧΗ: 48-52%

51’ Ο Στρούσκι με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώνεται καθώς προηγουμένως ο Μοντνόρ την βρήκε με το χέρι κι ορθώς δεν μέτρησε.
55’ Καλό σουτ του Κοκόριν, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Ίβουσιτς.
59’ Τρεις αλλαγές για την Πάφος FC. Μελούσο, Τάνκοβιτς και Τουμάσι αντί Μπότσκαϊ, Ταβάρες και Βαλακάρι.
68’ Πρώτη καλή φάση της Πάφος FC στο β’ ημίχρονο. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάνκοβιτς, έδιωξε δύσκολα ο Βανά.
71’ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπαμπίκα αντί του Νίκολιτς.
79’ Κίτρινη στον Γκολντάρ.
80’ Αλλαγή για τον Άρη. Μπράουν αντί Στρούσκι.
80’ Αλλαγή για την Πάφος FC. Ο Δημητρίου στη θέση του Ικόκο.
85’ Αλλαγή για την Πάφος FC. Ο Κανέ αντί του Πέπε.
88’ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Στεπίνσκι στη θέση του Γκομίς.
90’ Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη! Μόνος ο Μπαμπίκα απέναντι στον Ίβουσιτς, πλάσαρε, ο τερματοφύλακας της Πάφος FC απέκρουσε και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο δοκάρι!
90+5’ 1-0: Κεφαλιά του Τάνκοβιτς,  η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Ντράγκομιρ με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!