Επέστρεψε στις νίκες και στον έναν βαθμό πίσω από την κορυφή η Πάφος FC.
Η ομάδα του Καρσέδο νίκησε εκτός έδρας 4-1 την ΑΕΖ με πολύ καλή εμφάνιση στο α’ ημίχρονο όπου πέτυχε και τα τρία γκολ.
Βαλακάρι, Τάνκοβιτς, Ζάιρο και Νταβό οι σκόρερ για την Παφιακή ομάδα, ενώ για την ΑΕΖ μείωσε σε 3-1 ο Κάστρο.

ΑΕΖ: Μιλοσάβλιεβιτς, Παστελλής, Αντωνίου, Σαρφό (46′ Γιουσούφ), Ντελμίρο, Ρόχα, Κάστρο (65′ Χρίστου), Ρείνολντς, Χατζηβασίλης (80′ Χριστοφή), Ρουίς (80′ Σιφνέος), Ντιγκινί
Στον πάγκο: Στυλιανού, Ρολντάν, Φοστάβ,, Σλόγκαρ, Χριστοφή, Ματόγκο, Μιχαηλίδης, Φράγκος, Σιφνέος,, Χρίστου, Ιωσηφίδης, Γιουσούφ

ΠΑΦΟΣ FC: Ίβουσιτς, Γκολντάρ, Ζάιρο (79′ Νταβό), Μάνγκα (72′ Αμπντουσλάμοφ), Ικόκο, Ρους (72′ Κβίντα), Τάνκοβιτς, Βαλακάρι (79′ Πελάτζιο), Ναμ, Ντράγκομιρ, Ταβάρες
Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Κβίντα, Νταβό, Δημητρίου, Αμπντουσαλάμοφ, Μιχαήλ, Τουμασί, Νταλίνια, Πελάτζιο, Πέπε

Έναρξη αγώνα…
3′ Φάουλ του Μάνγκα, κεφαλιά του Τάνκοβιτς στα χέρια του Μιλοσάβλιεβιτς.
4′ Ωραίο επικίνδυνο γύρισμα του Ταβάρες στον Ζάιρο, έδιωξαν οι αμυντικοί της ΑΕΖ.
10′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ η Πάφος FC. Ο Ντράγκομιρ έκανε την σέντρα από αριστερά και σαν τρένο ο επερχόμενος Βαλακάρι με κεφαλιά κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα του Μιλοσάβλιεβιτς.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Ταβάρες πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, μπήκε στην περιοχή από λίγο πλάγια αριστερά, έκανε το σουτ αλλά ο Μιλοσάβλιεβιτς απέκρουσε την μπάλα.
15′ Απειλεί η ΑΕΖ. Το δυνατό σουτ του Κάστρο βρήκε σε ετοιμότητα τον Ίβουσιτς ο οποίος μάζεψε την μπάλα.
18′ Κεφαλιά του Ρους λίγο έξω.
19′  Δυνατό σουτ του Τάνκοβιτς, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
26′ Τεράστια ευκαιρία για την Πάφος FC. Λάθος του Ντελμίρο, έκλεψε ο Ζάιρο, πέρασε τον Μιλοσάβλεβιτς ο οποίος με απίστευτη προσπάθεια πρόλαβε και απέκρουσε την πάλα στο γύρισμα του Βραζιλιάνου για να βρει συμπαίκτη του.
34′ ΓΚΟΛ. 0-2. Σε μια υποδειγματική αντεπίθεση ο Μάνγκα έδωσε στον Τάνκοβιτς ο οποίος με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

43′ ΓΚΟΛ. 0-3. Πετυχαίνει και τρίτο γκολ η Πάφος FC. Ο Ζάιρο με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
45′ ΓΚΟΛ. 1-3. Μειώνει η ΑΕΖ. Μετά από πλάγιο του Ντελμίρο, ο Ταβάρες έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πηγε σε αντίπαλο τον Κάστρο ο οποίος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

47′
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ. Από κοντά ο Χατζηβασίλης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ίβουσιτς.
54′ Ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Τάνκοβιτς έδωσε τον Μάνγκα ο οποίος έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
55′ Από κοντά ο Ικόκο δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μιλοσάβλιεβιτς.
63′ Σουτ του Ικόκο έξω.
74′ Ευκαιρία για την ΑΕΖ με τον Ντιγκινί.
83′ ΓΚΟΛ. 1-4. Με ωραίο τελείωμα ο Νταβά ο καθάρισε τη νίκη για την Πάφος FC.