Με επεισοδιακό τρόπο ολοκληρώθηκε το φιλικό του Απόλλωνα κόντρα στην  Al Wasl των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων.
Μια σύρραξη στο 88ο λεπτό ανάγκασε τον διαιτητή να σφυρίξει την λήξη της αναμέτρησης δύο λεπτά νωρίτερα.
Για την ιστορία το φιλικό έμεινε στην ισοπαλία 1-1.
Ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό με όμορφο γκολ του Χάμπου Κυριάκου για να ισοφαρίσει με κεφαλιά ο Σεφέροβιτς στο 41ο λεπτό.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Δημητρίου, Σέλβικ (56′ Φιλιώτης), Πεϊμπέρνς (46′ Εκπολό), Γιούρτσεβιτς (46′ Μαλεκκίδης),  Νταρικβά, Χάμπος (56′ Σπόλιαριτς), Πέρετζ (56′ Χουσαίν), Κολ (56′ Ίλιεφ), Αμντουραχίμι (56′ Ποντικός), Ντόνιο (56′ Ψύχας), Κρμέντσικ (56′ Ντιγκινί)

AL WASL: Αλ Σενανί, Σοφιάν, Γιούσεφ, Ραχμάν, Αλί, Πομπλέτε, Οσάμα, Σιάκα, Φάμπιο, Νάσερ, Σεφέροβιτς

10′
Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Κρμέντσικ πήρε την μπάλα από αριστερά, διένυσε αρκετά μέτρα, έπιασε το σουτ υπό πίεση και ανάγκασε τον Αλ Σενανί σε εξαιρετική απόκρουση.
11′ Καλό σουτ του Ντόνιο λίγο έξω.
19′ Πετυχαίνει γκολ ο Απόλλωνας με τον Αμπντουραχίμι αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
28′ Απειλεί ο Απόλλωνας. Ο Ντόνιο επιχείρησε απευθείας εκτέλεση φάουλ και ανάγκασε τον τερματοφύλακα της Αl Wasl σε δύσκολη απόκρουση.
32′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ ο Απόλλωνας. Ο Γιούρτσεβιτς επιχείρησε την σέντρα, το πρώτο σουτ του Ντόνιο σταμάτησε σε σώματα αμυντικών και ο Χάμπος ο οποίος ακολούθησε την φάση με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

38′
Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Αμπντουραχίμι βρέθηκε απέναντι από τον Αλ Σενανί, έκανε το πλασέ αλλά ο τερματοφύλακας της Al Wasl πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε κόρνερ.
41′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ο Σεφέροβιτς με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα.
43′
Ευκαιρία για την Al Wasl. Το πλασέ του Σεφέροβιτς από κοντά έφυγε ελάχιστα έξω.
ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΟΥ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

62′ Καλό σουτ του Σεφέροβιτς, απέκρουσε ο Δημητρίου.
75′ Ευκαιρία για την Al Wasl με τον Φάμπιο.
88′ Μετά από σύρραξη ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα.