Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στο Μακάτρειο στάδιο.
Ολυμπιακός και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1, με τους «μαυροπράσινους» να αποχαιρετούν ουσιαστικά με αυτό το αποτέλεσμα την α’ κατηγορία καθώς η κατάσταση δείχνει μη αναστρέψιμη και χάθηκε μια ευκαιρία για να πλησιάσουν την Δόξα.
Ο Κοντινέλα άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 15ο λεπτό, ο Χαραλάμπους ισοφάρισε σε 1-1 στο 20’.
Οι μραυροπράσινοι έβαλαν πίεση στην επανάληψη για ένα δεύτερο γκολ, βρήκαν σημαντικές ευκαιρίες αλλά η μπάλα δεν μπήκε για δεύτερη φορά στο πλευρό του Ολιβέιρα (Μπήκε για άλλη μία φορά στο 22’ αλλά το γκολ ακυρώθηκε).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μολ, Μουκτάρης, Έσελινγκ, Χριστοδούλου (80΄Σάλι), Πεχλιβάνης, Νάνι, Γκόρουπετς (90′ Χέντρικς), Χαραλάμπους, Αλτσέους (80′ Δόσης), Ντουρμισάι, Κορομά (67′ Σλόγκαρ)
Στον πάγκο: Τσαρλς, Σάλι, Δόσης, Δημητρίου, Σλόγκαρ, Χέντρικς, Γιακουμάκης, Ζευκή, Καϊάφας, Ενόχ, Χατζημιτσής, Καλίλι

ΑΕΛ: Ολιβέιρα, Φραντζής, Μεντόγεβις (46′ Ζτραβκόφσκι), Μιραλάς (46′ Παπαφώτης), Μακρής, Παντελή (73′ Ρομό), Φιλίποβιτς, Κόλιας (68′ Ανδρέου), Μπιλοβάρ, Ζαχαρία (55′ Κάσα), Κοντινέλα
Στον πάγκο: Κυριάκου, Τεσέιρα, Κάσα, Ζτραβκόφσκι, Παπαφώτης, Ανδρέου, Σιλβέστρος, Ιωάννου, Τζάλμα, Χριστοδούλου, Οδυσσέως, Ρομό

Παρατηρητής: Καραϊσκάκης Μιχάλης

9′
Χωρίς φάση ακόμα το παιχνίδι.
9′ Κίτρινη κάρτα στον Μουκτάρη για δυνατό φάουλ στον Μιραλάς.
13′ Πρώτη τελική στο παιχνίδι για την ΑΕΛ. Ο Μακρής έπιασε το σουτ υπό πίεση αλλά ο Μολ ήταν σε ετοιμότητα και μάζεψε την μπάλα.
15′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ η ΑΕΛ. Ο Μιραλάς εκτέλεσε το κόρνερ και ο Κοντινέλα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Μολ.
20′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει ο Ολυμπιακός. Ο Πεχλιβάνης έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Στέφανος  Χαραλάμπους με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
22′ Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ ο Ολυμπιακός. Αυτή την φορά η φάση έγινε από δεξιά. Ο Ντουρμισάι έκανε το γύρισμα και ο Χαραλάμπους που μπήκε πρώτος στην φάση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
23′
Το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης.
29′ Καλό σουτ του Κοντινέλα από καλή θέση, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
ΤΕΛΟΣ Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

50′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Αλτσέους βγήκε μόνος αλλά ο Ολιβέιρα απέκρουσε σε κόρνερ το πλασέ του.
61′ Καλό σουτ του Παπαφώτη, απέκρουσε ο Μολ.
66′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Το σουτ του Πεχλιβάνη από πολύ κοντά έφυγε πάνω από τα δοκάρια.