Η Καρμιώτισσα με γκολάρα του Ελ Αλουχί, έδωσε στον Ακρίτα τη… χαριστική βολή, αφού επικράτησε με 1-0 στο Τσίρειο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του β’ ομίλου.
Το ματς άρχισε με τις κατάλληλες προϋποθέσεις, αφού μόλις στο 7ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ (1-0) με τρομερό σουτ του Ελ Αλουχί. Η συνέχεια, ωστόσο, ήταν κάτι παραπάνω από κακή με ελάχιστες ευκαιρίες. Το πρώτο μέρος ήταν σαφώς καλύτερο από το δεύτερο, με περισσότερες ευκαιρίες, ωστόσο σε καμία στιγμή ο αγώνας δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας. Πιο πολύ οι ομάδες αγωνίζονταν για να βγάλουν την υποχρέωση. Έτσι, το 1-0 έμεινε μέχρι τέλους και η Καρμιώτισσα «έσπρωξε» τον Ακρίτα στη Β’ Κατηγορία, καθώς ελπίζει μόνο σε ένα θαύμα. Η ομάδα των Πολεμιδιών ανέβηκε στην 10η θέση με 37 βαθμούς την ίδια ώρα που η ομάδα της Χλώρακας παρέμεινε καθηλωμένη στην τελευταία (14η) θέση με 20.

Καρμιώτισσα (Μπράτου): Κνόμπλοχ, Τσέλουτσκα, Μαλόνε (68′ Κουλιμπαλί), Ελ Αλουχί (90+2′ Οικονομίδης), Καλτσάς (86′ Τζανακάκης), Γκραντινάρου, Αγγελή, Καστανιάγα, Γκράβενμπερχ (68′ Ντούπια), Λουκίλι (68′ Χούμποτσαν), Νεοφύτου.
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Αβραάμ, Ανδρονίκου, Μήτσος, Σταύρου, Γιουσούφ.

Ακρίτας (Λακτιόνοφ): Περντρέου, Κονέ (63′ Παουγκέν), Άμπραχαμ (67′ Πικής), Εράσο, Μεντίμορετς, Γαβριήλ, Σέχιτς (63′ Κλεμέντε), Τόρες, Σαραβάνια, Καραγιάννης (46′ Αραούχο), Βάσκο Λόπες.
Στον πάγκο: Καστελιάνι, Φοφανά, Ντραμέ, Αμπντουσαλάμοφ, Λίμα, Ντουπόφ, Δημοσθένους, Φοριέλ.

ΣΚΟΡΕΡ: Ελ Αλουχί (7′) /- .
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κουλιμπαλί, Ντούμπια, Οικονομίδης / Βάσκο Λόπες.

Παρατηρητής: Γερασίμου Παναγιώτης

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ.
7′ ΓΚΟΛ 1-0. Με την πρώτη φάση στο ματς οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με αριστερή… βολίδα του Ελ Αλουχί.

19′ O Κνόμπλοχ διώχνει σωτήρια σε κόρνερ το πλασέ του Γαβριήλ.
28′ Ο Λουκίλι επιχείρησε το σουτ, έπεσε και μάζεψε ο Περντρέου.
38′ Συρτό σουτ του Γαβριήλ, σε ετοιμότητα ο Γκνόμπλοχ.
41′ Προσπάθεια του Τόρες από πλάγια θέση, ο κήπερ της Καρμιώτισσας απομάκρυνε με γροθιές.
45′ Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

Αραούχο στη θέση του Καραγιάννη.
60′ Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο η επανάληψη έως τώρα.
63′ Κλεμέντε και Παουγκέν εντός, Σέχιτς και Κονέ εκτός.
67′ Πικής αντί Άμπραχαμ.
68′ Μαλόνε, Λουκίλι και Γκράβενμπερχ έξω, Κουλιμπαλί, Χούμποτσαν και Ντούμπια μέσα.
70′ Σουτ του Ντούμπια, μπλοκάρει ο Περντρέου.
70′ Κίτρινη στον Κουλιμπαλί.
72′ Κίτρινη στον Βάσκο Λόπες για θέατρο. Ο ποδοσφαιριστής του Ακρίτα έπεσε στο έδαφος και ζήτησε πέναλτι, αλλά η επαναληπτική προβολή δεν δείχνει κάτι το μεμπτό.
88′ Τζανακάκης στη θέση του Καλτσά.
90′ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+2′ Ο Οικονομίδης αντικαθιστά τον Ελ Αλουχί.
90+3′ Κίτρινη στον Ντούμπια.
90+4′ Κίτρινη στον Οικονομίδη.