Καρμιώτισσα κι ΕΝΠ έμειναν στο ισόπαλο 1-1, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος στο Τσίρειο στάδιο. Η ομάδα του Παραλιμνίου άνοιξε το σκορ στο 31’ με τον Ντα Σίλβα, ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 89’ με πέναλτι του Ελ Αλουχί, το οποίο ξεσήκωσε διαμαρτυρίες από τους «βυσσινί» καθώς υποδείχθηκε από τον VARίστα Θεουλή, ο οποίος παρέσυρε και τον ρεφ Παναγιώτη Χατζηγεωργίου για χέρι του Ντζιαβέ σε κεφαλιά του Γκαθτανιάγα, στη στιγμή που το χέρι του παίκτη της ΕΝΠ δεν ήταν σε αφύσικη θέση…

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κνόμπλοχ, Τάντι, Τσέλουτσκα (72′ Καλτσάς), Μαλόνε, Ντούμπια (72′ Γκράφενμπεργκ), Ελ Αλουχί, Αγγελή (46′ Μίτσο), Γκαστανιάγα, Λουκίλι, Νεοφύτου, Ντούρις (63′ Γιουσούφ).
Στον πάγκο: Λουκόφ, Ανδρονίκου, Καλτσάς, Γκραντινάρου, Τζανακάκης, Μίτσο, Γιουσούφ, Γκράφενμπεργκ.
ΕΝΠ: Κόστιτς, Ντα Σίλβα, Λουσέρο (81′ Κατσιάρης), Ντιαβάρα (81′ Φερνάντες), Μέιρα (74′ Έχμαν), Γεβρέμοβιτς, Βουτσένοβιτς, Ντρέκσα, Πολυκάρπου, Βούκσεβιτς, Ρουσιάς (63′ Ντζιαβέ).
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Σεραφείμ, Κορσιά, Χριστοφή, Έχμαν, Φερνάντες, Κωνσταντίνου, Κατσιάρης, Κοτσώνης, Μαυρουδής, Ντζαβέ, Λαμί.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
7’ Κεφαλιά από τον Γεβρέμοβιτς, διώχνει σε κόρνερ ο Γκαθτανιάγα.
11’ Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ. Ο Μέιρα μόνος στην περιοχή έκανε το διαγώνιο πλασέ, απέκρουσε σωτήρια ο Κνόμπλοχ.
31’ 0-1: Ανοίγει το σκορ η ΕΝΠ, με πλασέ του Ντα Σίλβα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ!
43’ Σουτ του Ελ Αλουχί, έξω. Πρώτη φάση για την Καρμιώτισσα…
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
ΤΕΛΙΚΕΣ: 2-5 (0-3)
ΚΟΡΝΕΡ: 0-7
ΚΑΤΟΧΗ: 51-49%

46’ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Ο Μίτσο αντί του Αγγελή.
63’ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Ο Γιουσούφ αντί του Ντούρις.
63’ Αλλαγή για την ΕΝΠ. Ο Ντζιαβέ στη θέση του Ρουσιά.
65’ Σουτ του Ντζιαβέ εντός περιοχής, έξω. Πρώτη καλή φάση στο β’ ημίχρονο.
67’ Κίτρινη στον Γκαθτανιάγα.
68’ Εκτέλεση φάουλ από τον Μέιρα, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κνόμπλοχ.
72’ Αλλαγές για την Καρμιώτισσα. Καλτσάς και Γκράφενμπεργκ αντί Σελούτσκα και Ντούμπια.
74’ Αλλαγή για την ΕΝΠ. Ο Έχμαν στη θέση του Μέιρα.
81’ Σουτ του Νεοφύτου, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κόστιτς.
81’ Αλλαγές για την ΕΝΠ. Οι Φερνάντες και Κατσιάρης αντί Ντιαβαρά και Λουσέρο.
83’ Κεφαλιά του Γκαθτανιάγα, έξω.
85’ Κίτρινη στον Γεβρέμοβιτς.
87’ Ο VARίστας (Θεουλή) καλεί τον διαιτητή Παναγιώτη Χατζηγεωργίου να πάει στο onfield review για να εξετάσει φάση για πέναλτι για χέρι του Ντζιαβέ στην περιοχή μετά από κεφαλιά του Γκαθτανιάγα.
88’ Πέναλτι για την Καρμιώτισσα η απόφαση του ρεφ!
89’ 1-1: Ισοφαρίζει από την άσπρη βούλα ο Ελ Αλουχί!
90+1’ Κίτρινη στον Βούκσεβιτς.
90+3’ Κίτρινη στον Γιουσούφ.