Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στην Περιστερώνα ανάμεσα σε Δόξα και Ολυμπιακό. Οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους αλλά δεν ήταν εύστοχες και έτσι το ματς έληξε στην ισοπαλία χωρίς σκορ με 0-0 το οποίο δεν βολεύει καμία ομάδα.
Με αυτό τον βαθμό οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στους 14 όπως και οι φιλοξενούμενοι και συνεχίσουν στην 12η και 13η θέση αντίστοιχα.

ΔΟΞΑ (Κ.Σακκάς): Σισκόφσκι, Αντενόν, Μπένι (55′ Ίλιτς), Σαντίκ, Ασαμόα (68′ Τιντζανί), Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Φαουάζ, Στυλιανού, Ασάντε, Τρούγιτς (85′ Ερέρα).
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Ογιάλα, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Ναγκάρ, Μέσκα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μ.Σεργίδης): Μολ, Λιασίδης, Μπάρντι, Έσελινγκ, Ιωάννου, Σλόγκαρ (64′ Κα), Χέντρικς (74′ Ενόχ), Γιακουμάκης (64′ Σάλι), Κυριάκου (74′ Γκόρουμπετς), Καλίλι (81′ Νάνι), Άλτσεους
Στον πάγκο: Τσαρλς, Πισιήας, Χριστοδούλου, Δόσης, Ψύχας, Χαραλάμπους, Κορόμα.

ΣΚΟΡΕΡ: –
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Αντενόν, Στυλιανού. Ίλιτς / Κυριάκου.
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: –
ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 250

ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΚΑΡΤΩΝ
ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Τραϊτσέφσκι, Μπένι, Σόπτσικ (2), Κοβάσεβιτς (9).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κα, Έσελινγκ, Δόσης, Πεχλιβάνης (2), Ιωάννου (5).

Έναρξη αγώνα.
7′
Επικίνδυνη μπαλιά του Κοβάσεβιτς, βγήκε ο Μολ με γροθιές μπροστά στον Τρούγιτς και έδιωξε την μπάλα.
8′ Απίστευτη ευκαιρία για την Δόξα. Ο Ασάντε έκανε το γύρισμα από δεξιά, έδιωξαν λανθασμένα οι αμυντικοί του Ολυμπιακού και από κοντά ο Μπένι έστειλε την μπάλα έξω.
17′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Καλό σουτ του Σλόγκαρ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
22′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χέντρικς βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Σισκόφσκι, έκανε το πλασέ αλλά ο Σκοπιανός τερματοφύλακας απέκρουσε με το δεξί του πόδι.
38′ Ευκαιρία για την Δόξα. Σουτ του Καραμανώλη από καλή θέση, απέκρουσε ο Μολ.
43′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Από κοντά ο Ασάντε δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μολ.
ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

48′ Γύρισμα του Χέντρικς, ο Μάριος Στυλιανού πρόλαβε την τελευταία στιγμή τον Γιακουμάκη.
55′ Ίλιτς μέσα, εκτός ο Μπένι.
56′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χέντρικς από κοντά έστειλε την μπάλα έξω.
64′ Σάλι και Κα αντικαθιστούν τους Γιακουμάκη και Σλόγκαρ.
67′ Κίτρινη στον Κυριάκου.
68′ Ο Ασαμόα αφήνει τη θέση του στον Τιντζανί.
72′ Κίτρινη στον Στυλιανού.
74′ Γκόρουμπετς και Ενόχ αντί Κυριάκου και Χέντρικς.
77′ Κίτρινη στον Ίλιτς.
81′ Νάνι αντί Καλίλι.
85′ Ο Ερέρα στη θέση του Τρούγιτς.