Ολυμπιακός και Δόξα πήραν από ένα βαθμό στο μεταξύ τους παιχνίδι στο ΓΣΠ, μένοντας στο ισόπαλο 2-2, αποτέλεσμα το οποίο δεν ικανοποίησε καμία ομάδα. Η κάθε μία είχε από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ήταν καλύτερη η Δόξα και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 39’ με τον Γκεριέ (απέκρουσε το πέναλτι του ο Σισκόφσκι αλλά στη συνέχεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα), κατάφερε να το ανατρέψει με γκολ του Σαντίκ (44’) και του Σόμπτσικ (45+1’). Ο Ολυμπιακός ανέβηκε στο β’ ημίχρονο, έφτιαξε φάσεις και κατάφερε να ισοφαρίσει και πάλι με τον Γκεριέ στο 82’, ο οποίος στο δεύτερο πέναλτι νίκησε τον τερματοφύλακα της Δόξας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μολ, Μπάρντι, Μουκτάρης, Ιωάννου (46′ Σλόγκαρ), Νάνι (46′ Μάρκοβιτς), Κυριάκου, Ευτυχίδης, Πεχλιβάνης (46′ Ψύχας), Γκεριέ, Κα (53′ Κορόμα), Χέντρικς (75′ Ντεσιρέ).
Στον πάγκο: Τσαρλς, Χριστοφόρου, Λιασίδης, Καρτασιάν, Μάρκοβιτς, Ντεσιρέ, Χριστοδούλου, Ψύχας, Σλόγκαρ, Ζευκής, Χατζημιτσής, Κορόμα.
ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Αντενόν, Κοβάσεβιτς, Στυλιανού, Μπένι, Ίλιτς (77′ Αμπντουλάχι), Βαγιέχο, Ιωσηφίδης (59′ Τραϊτσέφσκι), Σόμπτσικ (69′ Ασαμόα), Μέσκα (77′ Τιντζανί), Σαντίκ.
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Τιντζιανί, Ασαμόα, Ίντζια, Καραμανώλης, Ροδαλέγκα, Σιαθάς, Αμπντουλάχι, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Τραϊτσέφσκι, Κάργκμπο.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σλόγκαρ, Κυριάκου / Ιωσηφίδης, Μέσκα, Κοβάσεβιτς
ΣΚΟΡΕΡ: 39′, 82′ πέν. Γκεριέ / 44′ Σαντίκ, 45+1′ Σόμπτσικ
ΣΤΟ ΟΡΙΟ: Καρτασιάν, Σάλι Μάρκοβιτς, Ιωάννου, Ψύχας (2) / Μπένι, Βαγιέχο, Στυλιανού (2).

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
8’ Σουτ του Μπένι εκτός περιοχής, απέκρουσε ο Μολ.
18’ Σουτ του Πεχλιβάνη, πολύ άστοχο.
23’ Πέναλτι για τη Δόξα για ανατροπή του Μπένι από τον Γκεριέ. Εξετάζεται η φάση από το VAR, αν η ανατροπή έγινε εντός ή εκτός περιοχής.
24′ Παίρνει (σωστά) πίσω την απόφαση του ο διαιτητής, υποδεικνύει τελικά φάουλ καθώς η παράβαση έγινε εκτός περιοχής.
26’ Εκτέλεση φάουλ απ’ τον Κοβάσεβιτς, έξω.
27’ Πρώτη καλή φάση στο ματς, για τη Δόξα. Δυνατό σουτ του Ίλιτς, απέκρουσε ο Μολ ασταθώς, νέο σουτ από τον Σόμπτσικ αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
34’ Νέα καλή φάση για τη Δόξα. Ο Σόμπτσικ από καλή θέση, έκανε κάκιστο τελείωμα στέλνοντας την μπάλα έξω.
35’ Εξετάζεται από το VAR φάση για πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού για χέρι του Στυλιανού. Με την πάροδο δύο λεπτών, πάει να δει τη φάση ο ρεφ στο on-field review.
38’ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό η απόφαση του διαιτητή.
39’ 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Ο Γκεριέ εκτελεί, ο Σισκόφσκι αποκρούει αλλά ο Γκεριέ με πλασέ στη συνέχεια έστειλε την μπάλα στα διχτυα.
43’ Πολύ καλό σουτ του Βιαγέχο, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Μολ.
44’ 1-1 Η ΔΟΞΑ! Με πλασέ του Σαντίκ στην περιοχή!
45+1’ 1-2 Η ΔΟΞΑ! Με κεφαλιά του Σόμπτσικ στην περιοχή!
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
ΤΕΛΙΚΕΣ: 3-6 (1-4)
ΚΟΡΝΕΡ: 0-3
ΚΑΤΟΧΗ: 32-68%

46’ Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Σλόγκαρ, Μάρκοβιτς και Ψύχας αντί Ιωάννου, Νάνι και Πεχλιβάνη.
48’ Κίτρινη στον Σλόγκαρ.
51’ Σουτ του Κα, έξω.
53’ Νέα αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κορόμα αντί του Κα.
56’ Κίτρινη στον Ιωσηφίδη.
56’ Ωραία προσπάθεια από τους παίκτες του Ολυμπιακού, σουτ του Ψύχα, έξω.
58’ Κίτρινη στον Μέσκα.
59’ Πρώτη αλλαγή για τη Δόξα. Τραϊτσέφσκι αντί Ιωσηφίδη.
69’ Αλλαγή για τη Δόξα. Ασαμόα αντί Σόμπτσικ.
71’ Σουτ του Γκεριέ, έξω.
72’ Κίτρινη στον Κοβάσεβιτς.
74’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ψύχα, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Σισκόφσκι.
75’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντεσιρέ αντί του Χέντρικς.
77’ Αλλαγές για τη Δόξα. Μέσα Τιντζανί και Αμπντουλάχι, έξω Ίλιτς και Μέσκα.
80’ Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Σλόγκαρ, έδιωξε σωτήρια ο Σισκόφσκι σε κόρνερ.
80’ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Για χέρι του Τραϊτσέφσκι. Εξετάζεται η φάση από το VAR και επικυρώθηκε η απόφαση του ρεφ.
82’ 2-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Ο Γκεριέ ισοφαρίζει στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα απ’ το σημείο του πέναλτι!
83’ Σουτ του Ευτυχίδη εντός περιοχής, έξω!
84’ Σουτ του Αμπντουλάχι, αποκρούει ο Μολ.
89’ Κίτρινη στον Κυριάκου.
90’ Σουτ του Μάρκοβιτς, απέκρουσε ο Σισκόφσκι.
90+3’ Σουτ του Ασαμόα, απέκρουσε ο Μολ.