Χρειάστηκε την ημίωρη παράταση και ένα αυτογκόλ για να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου η Δόξα.
Η ομάδα της Κατωκοπιάς στην οποία ακυρώθηκαν και τρία γκολ, επιβλήθηκε του Οθέλλου με 3-1 στην παράταση μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού.
Από το 44ο λεπτό ο Οθέλλος αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Παπαθανασίου.
Αυτό έδωσε την ευκαιρία στην Δόξα να το εκμεταλλευτεί και να προηγηθεί στο 60’ με τον Μπένι αλλά η ομάδα της Αθηαίνου με παίκτη λιγότερο δεν το έβαλε κάτω.
Ισοφάρισε στο 85’΄με τον Κατσιατή, έστειλε το ματς στην παράταση και έχασε με αυτογκόλ του Κυριάκου στο 98’ και γκολ του Τιτζανί στο 120’.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο. Μετά από σέντρα του Πιτσιλλίδη ο Μαύρου από κοντά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
44′ Συνεχίζει με δέκα ποδοσφαιριστές ο Οθέλλος λόγω αποβολής του Παπαθανασίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
54′ Καλό σουτ του Ασαμόα έξω.
60′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ η Δόξα με σουτ του Μπένι εντός περιοχής μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Ασαμόα.
85′ ΓΚΟΛ 1-1. Ισοφαρίζει ο Οθέλλος με κεφαλιά του Καστσιατή μετά από κόρνερ του Κυριάκου.
87′ Ακυρώνεται γκολ του Σαντίκ.
90+5′
Ακυρώνεται ξανά για οφσάιντ γκολ του Σαντίκ.
Τέλος κανονικής διάρκειας.
Το ματς οδηγείται στην ημίωρη παράταση.
Έναρξη παράτασης…
94′
Ακυρώνεται γκολ του Τιτζανί πάλι για οφσάιντ.
98′ ΓΚΟΛ. 1-2. Ο Κοβάσεβιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Αντενόν έπιασε την κεφαλιά και ο Κυριάκου στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλα στα δίχτυα της ομάδας του.
120′ ΓΚΟΛ. 1-3 Πέτυχε και τρίτο γκολ η Δόξα με τον Τιτζανί.

ΟΘΕΛΛΟΣ: Τζιακουρής, Κυριάκου, Σχίζας, Πάντα, Χριστοδούλου, Ιωάννου, Μαύρου, Χατζηπασχάλης, Πιτσιλλίδης, Παπαθανασίου, Σολωμής
Στον πάγκο: Ταουντούλ, Μαλλούρη, Σούτο, Κυριάκου, Κατσιατή, Κούκου, Γρούτας Μαισουράντζε, Χαραλάμπους

ΔΟΞΑ: Πρινιωτάκης, Αντενόν, Ίλιτς (64′ Σαντίκ), Τιτζανί, Ασαμόα, Καραμανώλης, Παυλίδης (46′ Κοβάσεβιτς), Φασουλιώτης (46′ Μπένι), Τραιτσέφσκι, Σόμπζικ (74′ Ρονταλέγκα), Μέσκα
Στον πάγκο: Σισκόφσκι, Μεσέν,  Ιωσηφίδης, Φαουάζ, Βαγιέχο, Στυλιανού, Κάρκμπο

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
4ος Διαιτητής: Χρίστου Κωνσταντίνος