Η Ομόνοια επικράτησε με 7-3 της Ανόρθωσης στο Ελευθέρια για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Futsal και έφτασε τους έξι βαθμούς. Αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, με τον Ιωάννου στο 8‘, ο Κουλουμπρής ισοφάρισε στο 9′ ενώ μέχρι το 18‘ το αποτέλεσμα έφτασε στο 3-1 για τους γηπεδούχους με δύο γκολ του Λακούφη (10′,18‘).
Στην επανάληψη, η Κυρία βρήκε μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα την ισοφάριση με τον Σιντίκι να πετυχαίνει δύο γκολ (25′,26′) για το 3-3. Παρόλα αυτά, οι πράσινοι κάπου εκεί… καθάρισαν τον αγώνα. Λακούφης (26′) Πεϊσόλα (32′), Κουλουμπρής (35′) και Νόελ Ελ Κέμπε (40′) διαμόρφωσαν το τελικό 7-3.

Ομόνοια (Παρασκευά): Χριστοφόρου, Λακούφης, Σέζαρ, Πεϊσόλα, Τ. Ελ Κέμπε.
Στον πάγκο: Σκαμπύλης, Στυλιανού, Πατίκκης, Κουλουμπρής, Ν. Ελ Κέμπε, Γεωργίου, Τσίτσος.

Ανόρθωση (Πολυβίου): Σάββα, Γεωργίου, Κίτας, Ιακώβου, Σιντίκι.
Στον πάγκο: Χοροζιάν, Χριστοδούλου, Πυρογιάτης, Ιωάννου, Χριστοδούλου, Σιντιμπέ, Ανδρέου.

ΣΚΟΡΕΡ: Κουλουμπρής (9′, 35΄), Λακούφης (10′,18′,26′), Πεϊσόλα (32′), Ν. Ελ Κέμπε (40′) / Ιωάννου (8′), Σιντίκι (25′,26′).

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ
8′ ΓΚΟΛ 0-1. Η Ανόρθωση ανοίγει το σκορ με τον Ιωάννου.
9′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Κουλουμπρής ισοφαρίζει.
10′ ΓΚΟΛ 2-1. Ο Λακούφης δίνει προβάδισμα στην Ομόνοια.
18′ ΓΚΟΛ 3-1. Σκόρερ ξανά ο Λακούφης.
25′ ΓΚΟΛ 3-2. Ο Σιντίκι μειώνει.
26′ ΓΚΟΛ 3-3. Ο Σιντίκι με δεύτερο γκολ μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα ισοφαρίζει.
26′ ΓΚΟΛ 4-3. Ο Λακούφης απαντά άμεσα και πετυχαίνει το χατ-τρικ βάζοντας την Ομόνοια ξανά σε θέση οδηγού.
32′ ΓΚΟΛ 5-3. Ο Πεϊσόλα δίνει… αέρα δύο γκολ στην ομάδα του.
35′ ΓΚΟΛ 6-3. Ο Κουλουμπρής βρίσκει εκ νέου δίκτυα.
40′ ΓΚΟΛ 7-3. Ο Νόελ Ελ Κέμπε διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.