Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Λέτσε αι Φιορεντίνα και μοιράστηκαν από ένα βαθμό.
Στο 7ο λεπτό μετά από γύρισμα του Μποναβεντούρα από αριστερά, ο Φαλκόνε έχασε  την μπάλα αλλά ο Ουμτιτί πρόλαβε σωτήρια τον Μπιράγκ και στο 19’ οι Μποναβεντούρα και Μαντραγκόρα άλλαξαν πανέμορφα αλλά ο Φαλκόνε έσωσε μετά από σουτ του πρώτου.
Στο 22’ ο Μπαντά έκανε φοβερή ενέργεια και γύρισμα από δεξιά και οΤσ έβαλε την προβολή αλλά αστόχησε ενώ στο 28’ ο Στρεφέτσα έκανε όμορφη ντρίμπλα στον Μπιράγκι και σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε μόλις έξω.
Στο 39’ ακυρώθηκε γκολ της Φιορεντίνα ενώ στο 43’ o Χοάν Γκονθάλεθ άδειασε τον Ντοντό στα αριστερά, έκανε το γύρισμα και ο Τσισέι με προβολή εξ επαφής έγραψε το 1-0. Στο 45ο λεπτό ακυρώθηκε κι άλλο γκολ της Φιορεντίνα αλλά στο 48’ ο Καμπράλ σήκωσε από δεξιά και ο Κουαμέ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1
Στο 52’ η κεφαλιά του Τσισέι πέρασε ελάχιστα έξω ενώ στο 71’ ο Φαλκόνε έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ μετά από σουτ του Μαρτίνες και  στο 80’ νίκησε και τον Νίκο Γκονθάλεθ. Στο 90+5′ αποβλήθηκεμο Γκάλο
ΛΕΤΣΕ: Φαλκόνε, Γκάλο, Ουμτιτί (89’ Γκεντρί), Πόνγκρατσιτς, Μπασιρότο, Μπλιν, Άσκιλντσεν (69’ Μπίστροβιτς), Χοάν Γκονθάλεθ, Μπαντά (74’ Ντι Φραντσέσκο), Στρεφέτσα (90’ Ουντέν), Τσισέι
ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Τεράτσιανο, Ντοντό, Μαρτίνες, Ιγκόρ (59’ Μιλένκοβιτς), Μπιράγκι, Μποναβεντούρα, Μπαράκ, Μαντραγκόρα (59’ Μαντραγκόρα), Κουαμέ (83’ Ικονέ), Νίκο Γκονθάλεθ (90’ Χέλγκασον), Γιόβιτς