Μοιρασιά με δυο χαμένους στο «Vitality», όπου η Μπόρνμουθ έμεινε στο 0-0 με τη Γουλβς. Στους τέσσερις βαθμούς η Μπόρνμουθ, στους τρεις οι «λύκοι».
Στο 11ο λεπτό η Γουλβς άγγιξε το γκολ καθώς το σουτ του Νούνες, τράνταξε το δοκάρι της Μπόρνμουθ ενώ στο 20’ ο Νέτο έπιασε όμορφο σουτ που πέρασε ελάχιστα έξω. Στο 36ο λεπτό ο Χιμένες αστόχησε με κεφαλιά εξ επαφής ενώ στο 45’ ο Νέτο της Μπόρνμουθ, έσωσε μετά από σουτ του Νέβες.
Στο 46ο λεπτό η κεφαλιά του Σολάνκε κατέληξε στην αγκαλιά του Σα, ενώ στο 78’ ο Ποντένσε βρήκε όμορφα τον Χιμένες στην περιοχή αλλά ο Μεξικανός έχασε απίθανη ευκαιρία και στο 80’ ο Νέτο έκανε το σουτ από το πέναλτι αλλά ο Κέλι έσωσε στη γραμμή.
ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Νέτο, Σμιθ, Κέλι, Μέπαμ, Ζεμούρα (68’ Φρέντερικς), Μπίλινγκ (76’ Μουρ), Λέρμα, Κουκ, Ταβερνιέ, Κρίστι (86’ Άντονι), Σολάνκε
ΓΟΥΛΒΣ: Σα, Σεμέδο (59’ Αΐτ Νουρί), Κόλινς, Κιλμαν, Γιόνι, Νέβες, Νούνες (76’ Ποντένσε), Μουτίνιο, Γουέδες (76’ Τραορέ), Νέτο, Χιμένες