Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση ΑΕΚΔόξα για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος Cyta. Τηλεοπτική μετάδοση από PrimeTel 1.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
10′
Πρώτη τελική στο ματς. Ο Ρόμο έκανε το μακρινό σουτ με την μπάλα να περνά έξω.
13′  Ο Κρέλα σταμάτησε την μπάλα με το χέρι έξω από την περιοχή της Δόξας και ενώ ο Ρόμο κινούνταν απειλητικά προς την εστία της Δόξας. Κακώς δεν δόθηκε το φάουλ υπέρ της ΑΕΚ.
14′  Σέντρα του Εγγλέζου, γυριστό του Μάμα, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.
27′  Ο Ρόμο έφυγε πίσω από την άμυνα της Δόξας, βγήκε σε τετ α τετ με τον Σισκόφσκι, έκανε το πλασέ με τον τερματοφύλακα της Δόξας να αποκρούει σωτήρια.
31′  Ο Σαντίκ έκανε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή με τον Μιλίτσεβιτς να διώχνει σε κόρνερ.
40‘  Πλασέ του Γκάμα από διαγώνια θέση, η μπάλα πέρασε έξω.
41‘  Πέναλτι ζήτησαν στην ΑΕΚ για χέρι του Κέρλα. Σωστά δεν δόθηκε.
45′ +2 Δυνατό σουτ του Μάμα, η μπάλα πέρασε έξω.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
54′
Κεφαλιά του Ρόμο, η μπάλα πέρασε έξω.
57′  Ο Ασάντε έφυγε πίσω από την άμυνα της ΑΕΚ, έκανε το πλασέ με τον Πίριτς να αποκρούει, η μπάλα βρήκε στον Μιλίτσεβιτς και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.
58′
Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, ο Μάμας έκανε το σουτ με τον Σισκόφσκι να αποκρούει σε κόρνερ.
62‘ Φάση διαρκείας στην περιοχή της ΑΕΚ, ο Κέρλο έκανε το πλασέ και ο Ρόμο έσωσε την ομάδα του απομακρύνοντας στη γραμμή τέρματος.
64′  Πάλι έφυγε μόνος ο Ασάντε, έκανε το πλασέ με τον Πίριτς να αποκρούει.
68′  Μακρινό σουτ του Άλτμαν, απέκρουσε εύκολα ο Σισκόφσκι.
73′  Ο Γκιούρτσο έκανε το διαγώνιο πλασέ με τον Σισκόφσκι να διώχνει σε κόρνερ.
74′  Κόρνερ του Γκουστάβο, κεφαλιά του Λόπες στην αγκαλιά του Σισκόφσκι.
76‘  Σουτ του Τρισκόφσκι από πλεονεκτική θέση, ο Κέρλα πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ.
77′  Κεφαλιά του Λόπες από διαγώνια θέση, έδιωξε πάνω στη γραμμή τέρματος ο Κέρλα.
90’+5 Φάση διαρκείας στην περιοχή της Δόξας, ο Ολατούντζι δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
ΤΕΛΟΣ

ΑΕΚ (Χοσέ Λουίς Όλτρα): Πίριτς, Κάσας, Μιλίτσεβιτς, Τόμοβιτς, Εγγλέζου (63′  Άλτμαν), Μάμας, Γκουστάβο, Γκάμα (63′  Φαράζ), Γκιούρτσο, Τρισκόφσκι (79′  Ολατούντζι), Ρόμο (63′  Λόπες)
Στον πάγκο: Τούμπας, Γκονζάλεθ, Φαράζ, Γκαρσία, Ναούμ, Μαρτής, Σανχούρχο, Ανδρέου, Χριστοφόρου
ΔΟΞΑ (Ρικάρντο Τσέους): Σισκόφσκι, Στυλιανού, Κέρλα, Μέσεν, Κοβάσεβιτς, Τραϊτσέφσκι, Ίλιτς (62′  Ασαμόα), Μπένι, Φασουλιώτης (46′  Ασάντε), Τιτζανί (75′  Μέσκα), Σαντίκ
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Καραμανώλης, Καργκμπό, Ίντζια, Ιωσηφίδης, Αντενόν