Όρθια στο τέλος έμεινε η Γουέστ Χαμ στην έδρα της Λέστερ, καθώς πήρε ισοπαλία 2-2 και συνεχίζει να παλεύει για την τετράδα. Στο 10ο μόλις λεπτό μετά από την άμυνα, ο Μπόουεν έφυγε μόνος με το Σμάιχελ και σούταρε όμορφα για το 0-1. Στο 39’ το σουτ του Τίλεμανς πέρασε λίγο έξω ενώ στο 44’ η Λέστερ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κρέσγουελ και ο Τίλεμανς το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-1.
Στο 47ο λεπτό το σουτ του Μάντισον περάσω  ξυστά άουτ ενώ στο 57’ ο Μπαρνς σέντραρε από αριστερά και ο Περέιρα με κεφαλιά ψαράκι στο πίσω δοκάρι έκανε το 2-1. Ωστόσο στο 90+1’ μετά από κόρνερ ο Ντόουσον με κεφαλιά έκανε το 2-2.
ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Αμαρτέι, Τζάστιν (30’ Τόμας), Περέιρα, Σογιουντσού, Ντιούσμπερι Χολ, Εντιντί, Τίλεμανς (89’ Βέστεργκααρντ), Μάντισον (72’ Λούκμαν), Ντάκα, Μπαρνς.
ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Τσουφάλ (67’ Φρέντερικς), Ζουμά, Ντόουσον, Κρέσγουελ, Ράις, Σούτσεκ, Μπόουεν, Λαντσίνι (80’ Βλάσιτς), Φορνάλς (80’ Μπενραχμά), Αντόνιο