Ουαλία και Βέλγοι ήρθαν ισόπαλες 1-1, με την πρώτη να πηγαίνει στα μπαράζ και τους «κόκκινους» διαβόλους» στο Κατάρ.
Στο 11ο λεπτό ο Γουόρντ έσωσε μετά από σουτ του Οριγκί ενώ στο 12’ ο Ντε Μπρόινε με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 25ο λεπτό το νέο σουτ του Ντε Μπρόινε πέρασε μόλις έξω ενώ στο 32’ μετά από λάθος στην άμυνα του Βελγίου, ο Μουρ με γυριστό από κοντά έκανε το 1-1. Το Βέλγιο άγγιξε το 2ο γκολ στο 41ο λεπτό καθώς είχε δοκάρι με τ ον Τόργκαν Αζάρ.
Στο 50’ ο Κ.Ρόμπερτς έχασε απίθανη ευκαιρία από κοντά ενώ στο 65’ η κεφαλιά του Μπογιατά πέρασε μόλις έξω.
ΟΥΑΛΙΑ: Γουόρντ, Ν.Ουίλιαμς, Μπ.Ντέιβις, Μεπάμ, Ροντόν, Ράμσεϊ (90+2′ Τζόνσον), Άλεν, Κ.Ρόμπερτς, Μορέλ, Τζέιμς, Μουρ
ΒΕΛΓΙΟ: Κάστελς, Τεατέ (85’ Φερτόνχεν), Μπογιατά, Καστάιν (59’ Ντεντόνκερ), Τ.Αζάρ, Ντε Μπρόινε, Βίτσελ, Μενιέ (85’ Τροσάρντ), Ντε Κετελάρ (59’ Σαλεμάκερς), Οριγκί (58’ Φαντσάιρ), Φανάκεν