Τη νίκη κόντρα στη Σουηδία πήρε η Γεωργία με σκορ 2-0 έχοντας βασικούς τους Λόρια και Οκριασβίλι. Ο τερματοφύλακας της Ανόρθωσης κράτησε το μηδέν απέναντι στη Σουηδία του Ζλάταν ενώ ο Τορνίκε έπαιξε για 70′ λεπτά.
Αυτή η νίκη βοηθάει πολύ και την Ελλάδα. Έτσι, οι Σουηδοί θα θέλουν να πάρουν αποτέλεσμα κόντρα στην Ισπανία, στην τελευταία αγωνιστική του ομίλου, για να προκριθούν ως πρώτοι και σε περίπτωση που η Εθνική επικρατήσει της Ισπανίας και μείνει… ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης θα θέλει τη νίκη των Σκανδιναβών επί της «Φιούρια Ρόχα» για να προκριθεί αυτή ως δεύτερη στον όμιλο.
Όσον αφορά το ματς, η Σουηδία ήταν η ομάδα που απείλησε περισσότερο, έχοντας 18 τελικές, ωστόσο η Γεωργία ήταν αυτή που βρήκε δίχτυα, έχοντας τον Χβίτσα Κβαρατσχέλια σε πολύ καλό απόγευμα. Συγκεκριμένα, ο 20χρονος Γεωργιανός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ 61΄, ενώ με δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 78ο λεπτό, δίνοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του.