Μετά το πρωτάθλημα, κατέκτησαν και το Κύπελλο οι Apollon Ladies.
Η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα του Απόλλωνα νίκησε 3-0 στον μεγάλο τελικό την Λευκοθέα και πανηγύρισε το 13ο Κύπελλο στην ιστορία της και 3ο συνεχόμενο.
Δύο γκολ πέτυχε η Φρίντα και άλλο ένα (το πιο εντυπωσιακό) η Ντάντας με ωραίο ανάποδο σουτ στη κίνηση.

APOLLON LADIES: Ματθαίου, Λα Μπόντα, Σουρπρίς, Παναγιώτου, Σάββα, Ντάντας, Γιάννου (61′ Μανίσια), Οπόνγκ, Γεωργίου, Φρίντα, Ανόκιε (89′ Φωτίου)
Στον πάγκο: Μίλα, Χάρντι, Μανίσια, Ατσεαμπόνγκ, Φωτίου

ΛΕΥΚΟΘΕΑ: Ζαχαρίου, Σιακαλλή, Α.Μιχαήλ, Χαραλάμπους, Πιερή (83′ Βασιλείου0, Ε.Μιχαήλ (87′ Χριστοδούλου), Κοξ, Γεωργίου (87′ Γιαννή), Κώστα (87′ Πολυδώρου), Μ.Παναγιώτου, Ε.Παναγιώτου (59′ Κωνσταντίνου)
Στον πάγκο: Τομάζου, Μακρή, Πολυδώρου, Παπαπαύλου, Βασιλείου, Κ.Παναγιώτου, Κωνσταντίνου, Χριστοδούλου, Γιαννή, Παπανικολάου

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ
10′ Χωρίς επικίνδυνη φάση μπροστά από τις δύο εστίες. Κρατούν περισσότερο μπάλα οι Ladies.
18′ Καλό σουτ της Φρίντα, απέκρουσε σε κόρνερ η Ζαχαρίου.
22′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγουν το σκορ οι Apollon Ladies. Η Φρίντα έφυγε πίσω από την άμυνα της Λευκοθέας, πέρασε και την τερματοφύλακα Ζαχαρίου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

30′ Απειλούν οι Ladies. Διαγώνιο πλασέ της Παναγιώτου έξω.
32′ Καλό σουτ της Ανόκιε, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και έφυγε έξω.

46′ Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
47′ Σουτ από την Γεωργίου, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία της Ζαχαρίου.
55′ Μεγάλη ευκαιρία για τις Ladies. Η Γιάννου μόνη έκανε το πλασέ αλλά απέκρουσε η Ζαχαρίου.
59′ Αλλαγή για τη Λευκοθέα. Μέσα η Κωνσταντίνου, έξω η Ε.Παναγιώτου.
64′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λευκοθέα. Η Μιχαήλ έβαλε πίεση στην άμυνα των Ladies, έκλεψε την μπάλα, έκανε το πλασέ αλλά η Ματθαίου απέκρουσε σε κόρνερ.
76′ ΓΚΟΛ. 2-0. Πετυχαίνουν και δεύτερο γκολ οι Ladies και πάλι με την Φρίντα. Εκτελέστηκε το κόρνερ από αριστερά και η Φρίντα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

81′ ΓΚΟΛ. 3-0. Πετυχαίνουν και τρίτο γκολ οι Ladies. H Φρίντα έπιασε την κεφαλιά και η Ντάντας με ανάποδο σουτ στη κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.