Η Ομόνοια πραγματοποιεί τη φετινή σεζόν το χειρότερο ξεκίνημά της επί εποχής Χένινγκ Μπεργκ. Στα τρία χρόνια παρουσίας του στην τεχνική ηγεσία, είναι η πρώτη φορά που η ομάδα της Λευκωσίας έχει μονοψήφιο αριθμό τερμάτων στα πρώτα έξι της παιχνίδια.
Την πρώτη του χρονιά, τη σεζόν 2019-20, η Ομόνοια είχε πάρει 11 βαθμούς στους πρώτους έξι αγώνες που είχε δώσει, με απολογισμό τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μία ήττα, με 8-4 συντελεστή τερμάτων.
Την περσινή περίοδο (2020-21), είχε αρχίσει με τέσσερεις νίκες και δύο ισοπαλίες, με απολογισμό 14 βαθμών και συντελεστή τερμάτων 11-5. Εφέτος πραγματοποιεί το χειρότερο ξεκίνημα, αφού έχει καταγράψει δύο νίκες, μία ισοπαλία και τρεις ήττες, με τέρματα 5-6 και μόλις 7 βαθμούς!
Παρακάτω, παρουσιάζουμε αναλυτικά τα αποτελέσματα της Ομόνοιας στα πρώτα έξι παιχνίδια που έχει δώσει, στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές περιόδους. Σημειώνουμε ότι πρόκειται για τα ματς που έδωσε κατά σειρά την κάθε δεδομένη χρονική περίοδο κι όχι ανά αγωνιστική, αφού φέτος αναβλήθηκε το ματς της πρεμιέρας με την ΑΕΛ και πέρυσι το ντέρμπι με τον Απόλλωνα για την 5η αγωνιστική.