Έστω και δύσκολα, η Λέστερ πέρασε με 2-1 από την έδρα της Μπρέντφορντ κι έφτασε τους 14 βαθμούς.
Στο 2ο λεπτό ο Σμάιχελ πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε προβολή του Νόργκααρντ, ενώ στο 6’ ο Τόνεϊ σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Τελικά στο 14ο λεπτό μετά από διώξιμο της άμυνας της Μπρέντφορντ ο Τίλεμανς με φοβερό σουτ από τα 25 μέτρα, άνοιξε το σκορ για τη Λέστερ.
Στο 35ο λεπτό η κεφαλιά του Ονιεκά πέρασε μόλις έξω ενώ στο 47’ ο Ραγιά έσωσε μετά από σουτάρα του Μάντισον και στην επαναφορά ο Ντάκα αστόχησε με ψαλιδάκι.
Στο 48ο λεπτό ο Σμάιχελ είπε όχι σε κεφαλιά του Τόνεϊ ενώ στο 56’ ο Ραγιά σταμάτησε ξανά τον Μάντισον. τελικά στο 60ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Γιόργκενσεν με κεφαλιά έκανες το 1-1.
Ωστόσο στο 73ο λεπτό ο Ντάκα έβγαλε για τον Μάντισον που με προβολή έγραψε το 1-2.
ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ: Ραγιά, Πίνοκ (46’ Αγέρ), Γιόργκενσεν, Γιάνσον, Κανός, Χένρι, Γένσεν, Ονιεκά (76’ Γκοντός), Νόργκααρντ, Εμπεουμό (57’ Φορς), Τόνεϊ.
ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Αμαρτέι, Περέιρα, Καστάιν, Σογιουντσού (67’ Βέστεργκααρντ), Έβανς, Τίλεμανς, Σουμαρέ, Μάντισον (78’ Αγιόθε Πέρεθ), Ιεανάτσο, Βάρντι (46’ Ντάκα)