Η Καρμιώτισσα πήρε τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Δόξα και είναι στο +10 από την διαβάθμιση κάτι το οποίο της δίνει γερό προβάδισμα για να είναι και του χρόνου στην πρώτη κατηγορία.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Αγγελή αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Τρούγιτς. Η λύτρωση ήρθε από τον τέρμα του Τάσου Τσουκαλά στο 88’.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Γκραντινάρου, Αγγελή, Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι
Στον πάγκο: Βιολάρη, Άντος, Μελετίου, Μιχαήλ, Παντελή, Ρόσι, Χαραλάμπους, Γκριμπάκιν, Ματθαίου, Αριστείδου, Πάουλαβετς, Ψύχας

ΔΟΞΑ: Αντωνίου, Τάντι, Τρούγιτς, Τραιτσέφσκι, Βελκόφσκι, Αλσέους, Αντωνιάδης, Προβιδάκης, Μέσκα, Πούριτς, Ασάντε
Στον πάγκο: Κυριάκου Π., Φοφανά, Σαντίκ, Ναμπί, Λοιζίδης, Αντενόν, Κυριάκου Ε., Κυριάκου Χ., Χάνι

Έναρξη του αγώνα…
3′
Ο Θεοδώρου βρέθηκε απέναντι από τον Αντωνίου αλλά ο τελευταίος έδιωξε σωτήρια.
10′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Αγγελή ανοίγει το σκορ μετά από κόρνερ πήρε την κεφαλιά, απέκρουσε ο Αντωνίου αλλά στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

23′
Κίτρινη στον Βελκόφσκι.
24′
Στο οριζόντιο δοκάρι το εξαιρετικό κτύπημα φάουλ του Κατσαντώνη.
36′ Κίτρινη στον Τραιτσέφσκι για σκληρό φάουλ πάνω στον Κατσαντώνη. Ήταν στο όριο και χάνει ένα αγώνα.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου…
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου…
49′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Τρούγιτς με κεφαλιά μετά από φάουλ σκοράρει και ισοφαρίζει.

50′
Κίτρινη στον Νεοφύτου για φάουλ.
55′ Έξω ο Ντούμπια μέσα ο Ψύχας για τους γηπεδούχους.
59′ Πέναλτι έδωσε ο διαιτητής Κωνσταντίνος Φελλάς σε μαρκάρισμα πάνω στον Κατσαντώνη. Ο Χρυσοβαλάντης Θεουλή στο VAR τον έστειλε να επανεξετάσει την φάση και άλλαξε την απόφαση του αφού δεν υπήρξε καμία παράβαση.
63′ Κίτρινη στον Αλσέους.
72′ Τριπλή αλλαγή για Δόξα. Έξω Μέσκα, Ασάντε, Τραιτσέφσκι, μέσα Χάνι, Σαντίκ και Φοφανά.
75′ Κίτρινη στον Τάντι.
88′ ΓΚΟΛ 2-1. Ο Τσουκαλάς σε φάση διαρκείας από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

90′ Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.