Η σοκαριστική εξέλιξη στην αναμέτρηση της Νότιγχαμ Φόρεστ με την Λίβερπουλ γέμισε θυμό τον Βαγγέλη Μαρινάκη, ο οποίος μετά το τελευταίο σφύριγμα εισέβαλλε στον αγωνιστικό χώρο.

Οι κόκκινοι κέρδισαν 0-1 με γκολ του Νούνιες στο 99ο λεπτό και οι γηπεδούχοι έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία του Τίρνι.

Θεωρούν ότι αδίκως κράτησε τόσα λεπτά καθυστέρηση, εκτιμούν ότι θα έπρεπε να έχει σφυρίξει ήδη την λήξη (το γκολ μπήκε 30 δευτερόλεπτα μετά το τέλος των καθυστερήσεων των 8 λεπτών που είχε υποδείξει), ενώ κάποιοι υποστηρίζουν ότι στην φάση από την οποία ξεκίνησε το γκολ, η Λίβερπουλ δεν τήρησε το fair-play, αφού η μπάλα είχε βγει έξω για να δοθείς ιατρική βοήθεια σε τραυματισμένο παίκτη της.

Από τις έντονες διαμαρτυρίες του προπονητικού τιμ της Νότιγχαμ Φόρεστ προς τον διαιτητή, αποβλήθηκε ο βοηθός προπονητή Στίβεν Ριντ, ενώ από τον τηλεοπτικό φακό δεν φάνηκε αν ο Έλληνας εφοπλιστής πλησίασε τον διαιτητή, ώστε να διαμαρτυρηθεί.