Με γκολ του Τρούγιτς στο 89ο λεπτό, η Δόξα πανηγύρισε δεύτερη σερί νίκη και παραμένει ζωντανή στην μάχη της παραμονής.
Η μάδα του Γιώργου Πετράκη νίκησε 2-1 την ΑΕΖ στο παιχνίδι… έξι βαθμών, πήρε τους τρεις και βρίσκεται έξι βαθμούς μακριά από την 11η θέση της παραμονής και την Καρμιώτισσα.
Η νίκη αυτή ήρθε με ανατροπή καθώς η ΑΕΖ προηγήθηκε πολύ νωρίς στο παιχνίδι μόλις στο 2ο λεπτό με τον Σλόγκαρ. Η Δόξα απάντησε άμεσα και ισοφάρισε με πέναλτι του Ναμπί στο 9ο λεπτό για να έρθει ο Τρούγιτς στο 89ο για να χαρίσει τη νίκη ελπίδας.

ΔΟΞΑ: Αντωνίου, Τρούγιτς, Ναμπί (80′ Χάνι), Βελκόφσκι, Αλτσέους (80′ Φοφανά), Αντωνιάδης, Προβυδάκης, Β.Κυριάκου, Πούριτς, Χ.Κυριάκου, Ασάντε (65′ Σαντίκ)
Στον πάγκο: Π.Κυριάκου, Φοφανά, Τραϊτσέφσκι, Σαντίκ, Λοϊζίδης, Αντενόν, Αντουί, Μέσκα, Χάνι

ΑΕΖ: Μιλοσάβλιεβιτς, Παστελλής (89′ Χριστοφή), Ε.Αντωνίου, Σαρφό, Σλόγκαρ, Ρόχα Σάντος (69′ Κλε), Ρέινολντς, Ρουίθ, Χατζηβασίλης (69′ Χρίστου), Ντιγκινί, Σαμπό
Στον πάγκο: Στυλιανού, Μπέκερ, Γιαντάλ, Κ.Αντωνίου, Χριστοφή, Βάλντι, Ντιομάντε, Σιφνέος, Χρίστου, Κλε, Ιωσηφίδης

Παρατηρητής: Καραϊσκάκης Μιχάλης

2′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ η ΑΕΖ. Μετά από φάση διαρκείας, δεν κατάφεραν να διώξουν οι αμυντικοί της Δόξας, ο Σλόγκαρ πήρε την μπάλα στην περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

4′
Σουτ του Ασάντε από πλάγια, η μπάλα έφυγε έξω.
5′ Σουτ του Ντιγκινί από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
6′ Καλό σουτ του Τρούγιτς, η μπάλα στα χέρια του Μιλοσάβλιεβιτς. Ζήτησαν πέναλτι από πλευράς Δόξας στο μαρκάρισμα του Ρέινολντς στον Τρούγιτς. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR το οποίο κάλεσε τον διαιτητή να δει ξανά την φάση και αφού ο Κωνσταντίνος Φελλάς πήγε στο on field review αποφάσισε να δώσει το πέναλτι για την Δόξα.

9′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ο Ναμπί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφαρίζει για την Δόξα.

22΄ Δοκάρι για τη  Δόξα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ναμπί ο Κυριάκου βρέθηκε μόνος στο δεύτερο δοκάρι και ένα το πλασέ αλλά η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.
24′
Ευκαιρία για την ΑΕΖ. Η κεφαλιά του ανενόχλητου Χατζηβασίλη έφυγε έξω.
32′ Τεράστια ευκαιρία για την Δόξα. Ο Χάρης Κυριάκου έκανε την σέντρα από δεξιά, ο Ναμπί έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Μιλοσάβλιεβιτς πραγματοποίησε εξαιρετική απόκρουση.
45+1′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βελκόφσκι, ο Τρούγιτς έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Μιλοσάβλιεβιτς απέκρουσε και πάλι εντυπωσιακά.
45+3′ Απευθείας φάουλ του Βελκόφσκι, απέκρουσε ο Μιλοσάβλιεβιτς.

46′
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
51′ Ευκαιρία για την Δόξα. Η κεφαλιά του Πούριτς, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
65′ Αλλαγή για την Δόξα. Μέσα ο Σαντίκ, έξω ο Ασάντε.
86′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Ο Χάνι από καλή θέση έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
89′ ΓΚΟΛ. 2-1. Παίρνει προβάδισμα η Δόξα. Μετά από μακρινή μπαλιά ο Ευαγόρας Αντωνίου γύρισε την μπάλα με το κεφάλι στον Μιλοσάβλιεβιτς και ο Τρούγιτς παρενέβη στην πορεία της μπάλας και την έστειλε  στα δίχτυα.