Πάφος FC και Νέα Σαλαμίνα, αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 στο «Στέλιος Κυριακίδης», σε αγώνα για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η παφιακή ομάδα απογοήτευσε με την εμφάνισή της, καθώς δεν ήταν καθόλου καλή, με τους ερυθρόλευκους να είναι πολύ καλά στημένοι στον αγωνιστικό χώρο και να παίρνουν το βαθμό της ισοπαλίας. Λιγοστές οι φάσεις στο ματς, οι περισσότερες έγιναν στο β’ ημίχρονο, με το γκολ του Νάρσινγκ στο 59’ να ακυρώνεται καθώς υποδείχθηκε μέσω VAR σε θέση οφσάιντ.

ΠΑΦΟΣ FC: Ίβουσιτς, Ικόκο (86′ Νταλίνια), Μελούσο, Κβίντα, Ρους, Ντράγκομιρ, Ναμ, Μπότσκαϊ (55′ Βαλακάρι), Πέπε (66′ Τζάτζα), Τουμάσι (55′ Μπρούνο), Ζάιρο.
Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Γκολντάρ, Μπρούνο, Κανέ, Αμπντουσαλάμοφ, Κοντρέρας, Τζάτζα, Μιχαήλ, Βαλακάρι, Νταλίνια.
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μελίσσας, Σεργίου, Οφόρι (46′ Ντάτκοβιτς), Ντιακιτέ, Γκουανίνι, Μπεχαράνο (82 Κατσιάρης), Καρλίτος, Παπαγεωργίου (57′ Φερνάντες), Νάρσινγκ (62΄Κονέ), Ντουρμισάι (46΄Κονατέ), Γιάνγκα.
Στον πάγκο: Κίσσας, Κονατέ, Ντάτκοβιτς, Φερνάντες, Κουζμάνοβιτς, Κονέ, Σπυριδάκης, Προκοπίου, Χριστοδούλου, Βίκτωρος, Κατσιάρης, Κορομά.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μελούσο, Ζάιρο (6η) / Οφόρι, Μπεχαράνο (8η), Γκουανίνι, Γιάνγκα (3η)

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
** Συμπληρωμένο το πρώτο 10λεπτο, χωρίς φάση στο ματς.
17’ Ο Ζάιρο έκανε κακό κοντρόλ κι έχασε την ευκαιρία να βγει μόνος απέναντι στον Μελίσσα.
21’ Δυνατό φάουλ του Μελούσο στον Σεργίου με παρατεταμένο το πόδι του.
23’ Ο VARίστας καλεί τον διαιτητή στο on-field review, να εξετάσει την πιθανότητα κόκκινης κάρτας στον Μελούσο. Δίνει κίτρινη τελικά ο Κωνσταντίνος Φωτίου!
27’ Κόκκινη κάρτα στον νομικό σύμβουλο της Πάφος FC, Τιμόθεο Χριστοφή, για διαμαρτυρίες!
34’ Κίτρινη στον Οφόρι.
38’ Κίτρινη στον Ζάιρο για θέατρο (6η).
42’ Διαγώνιο σουτ του Τουμάσι, έξω.
45’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τουμάσι, απέκρουσε ο Μελίσσας.
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
ΤΕΛΙΚΕΣ: 4-0 (1-0)
ΚΟΡΝΕΡ: 1-1
ΚΑΤΟΧΗ: 62-38%

46’ Αλλαγές για τη Ν.Σαλαμίνα. Κονατέ και Ντάτκοβιτς αντί Οφόρικαι Ντουρμισάι.
46’ Κίτρινη στον Μπεχαράνο (8η).
47’ Κίτρινη στον Γκουανίνι.
55’ Αλλαγές για την Πάφος FC. Βαλακάρι και Μπρούνο αντί Μπότσκαϊ και Τουμάσι.
57’ Αλλαγή για τη Ν.Σαλαμίνα. Ο Φερνάντες στη θέση του Παπαγεωργίου.
59’ Με κεφαλιά του Γιάνγκα στην περιοχή η Νέα Σαλαμίνα σκοράρει! Το γκολ ωστόσο ακυρώνεται μέσω VAR για οφσάιντ του σκόρερ!
62’ Αναγκαστική αλλαγή για τη Ν.Σαλαμίνα. Ο Κονέ αντί του τραυματία Νάρσινγκ.
63’ Σουτ του Ζάιρο στην περιοχή, έξω.
66’ Κίτρινη στον Γιάνγκα (3η).
66’ Αλλαγή για την Πάφος FC. Τζάτζα αντί Πέπε.
72’ Ο Ζάιρο κάνει εσκεμμένη κίνηση με το χέρι στην περιοχή, αλλά ο ρεφ δεν του υποδεικνύει κίτρινη κάρτα που θα ήταν η δεύτερη.
76’ Ο Κονατέ βρίσκει τον Ζάιρο κάτω χαμηλά στο πόδι εντός περιοχής, «παίζεται» από τον διαιτητή. Δεν κλήθηκε ούτε από το VAR.
82’ Αλλαγή για τη Ν.Σαλαμίνα. Ο Κατσιάρης αντί του Μπεχαράνο.
86’ Μακρινό σουτ του Τζάτζα, έξω.
86’ Αλλαγή για την Πάφος FC. Ο Νταλίνια στη θέση του Ικόκο.
90+5’ Μεγάλη φάση για την Πάφος FC. Σουτ του Ρους και του Τζάτζα, έκοψε σχεδόν στη γραμμή αμυντικής της Ν. Σαλαμίνας!
90+7’ Πλασέ του Κονέ στην περιοχή, έξω!