Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 36 πόντους, 18 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 μπλοκ σε 30 λεπτά συμμετοχής, με 14/19 δίποντα και 8/14 βολές!

Ο «Greek Freak» πήρε και την… μάχη απέναντι στον Νίκολα Γιόκιτς, με τον Σέρβο σέντερ, να ολοκληρώνει την αναμέτρηση έχοντας 29 πόντους, 14 ριμπάουντ και 8 ασίστ σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Το ματς

Οι Μπακς ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και προηγήθηκαν στη λήξη του πρώτου δωδεκαλέπτου με 28-23, ενώ με επί μέρους 32-21 στη δεύτερη περίοδο έκλεισαν το ημίχρονο στο +16 (60-44).

Τα «Ελάφια» συνέχισαν με αμείωτο ρυθμό και στη δεύτερη περίοδο, όπου με επί μέρους 31-19 εκτόξευσαν την διαφορά στο +28 (91-63), μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία την τέταρτη περίοδο.

Ο προπονητής των Νάγκετς, Μάικ Μαλόουν, βλέποντας την μεγάλη διαφορά πέταξε «λευκή πετσέτα», βάζοντας στο παρκέ την second unit, κάτι που έκανε λίγο αργότερα και ο Ντοκ Ρίβερς, με τους Μπακς να φτάνουν με άνεση στη νίκη.

Τα «Ελάφια» με αυτή τη νίκη ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 35-19, την ώρα που οι Ντένβερ Νάγκετς έπεσαν στο 36-18, με τις δύο ομάδες να παραμένουν στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας σε Ανατολή και Δύση αντίστοιχα.

Πολύ καλό ματς για τους Μπακς έκανε και ο Ντάμιαν Λίλαρντ που είχε 18 πόντους, 3 ριμπάουντ και 5 ασίστ, με τον Τζαμάλ Μάρεϊ να κινείται στα… ρηχά για τους Νάγκετς έχοντας μόλις τρεις πόντους σε 18 λεπτά συμμετοχής.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-23, 60-44, 91-63, 112-95