Οθέλλος και Δόξα έμειναν στην λευκή ισοπαλία στο στάδιο «Αμμόχωστος».
Οι φιλοξενούμενοι παραμένουν στους 12 βαθμούς και στην τελευταία θέση ενώ οι γηπεδούχοι στους 14 βαθμούς και ανέβηκαν στην 12η μετά και την ήττα της ΑΕΖ η οποία υποχώρησε στην προτελευταία θέση.

ΟΘΕΛΛΟΣ: Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Ράμος (75′ Χατζηπασχάλη), Χριστοδούλου, Μπραμπίγια (67′ Σλάβικ), Καστάνας, Ανάνγκ, Ντούρις, Πιχ (86′ Σανγκαρέ).
Στον πάγκο: Τζιακουρής, Παναγιώτου, Κυριάκου Χ., Σούτο, Κατσιάτη, Χατζηπασχάλη, Κόπας, Μιτσής, Ιωάννου, Κορίνους.

ΔΟΞΑ: Αγριμάκης (74′ Αντωνίου), Αντωνιάδης, Κυριάκου Χ., Πούριτς, Κυριάκου Ε., Προβυδάκης, Αλσέους, Βελκόφσκι (84′ Τραιτσέφσκι), Τρούγιτς, Χάνι (90+1′ Ναμπί), Ασάντε.
Στον πάγκο: Αντωνίου, Κυριάκου Π., Λοιζίδης, Σκόιλουντ, Αντενόν.

ΣΚΟΡΕΡ:
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπραμπίγια/ Τρούγιτς, Βελκόφσκι, Προβυδάκης.
ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 50.

Στο όριο των καρτών:
Οθέλλος:
Σούτο, Καστάνας, Γιάσο, Κορίνους (2), Χριστοδούλου (5), Ναρντίνι (7).
Δόξα: Βελκόφσκι, Αντωνιάδης, Τζε Τζε (2), Ναμπί, Ε. Κυριάκου, Πούριτς (5), Αλσέους (7).

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ:
12′ Κίτρινη στον Τρούγιτς για επικίνδυνο φάουλ πάνω στον Σταμούλη.
19′ Προσπάθεια του Πιχ, αρκετά άστοχο το σουτ του.
21′ Κίτρινη στον Μπραμπίγια για μαρκάρισμα.
28′ Καλή ενέργεια του Μπραμπίγια, έκανε το σουτ αλλά ο Αγριμάκης έδιωξε σε κόρνερ.
38′ Ο Ανάνγκ έκανε το γύρισμα αλλά ο Σταμούλης δεν κατάφερε από κοντά να σκοράρει.
39′ Κίτρινη στον Βελκόφσκι για φάουλ στο Ντούρις λίγο έξω από την περιοχή. Ήταν στο όριο και χάνει ένα αγώνα.
41′ Κακή εκτέλεση από τον Μπραμπίγια. Επιχείρησε να σκοράρει με χαμηλή εκτέλεση αλλά σταμάτησε η μπάλα στο τοίχος.
45′ Ένα λεπτό καθυστερήσεις.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου…
Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου…
52′
Καλή ενέργεια από τον Πιχ, σε ετοιμότητα ο Αγριμάκης.
60′ Ο Ε. Κυριάκου έκανε το σουτ από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα.
67′ Αλλαγή για τον Οθέλλο. Έξω ο Μπραμπίγια, μέσα ο Σλάβικ.
74′ Αποχωρεί ο Αγριμάκης ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα. Την θέση του θα πάρει ο Αντωνίου.
75′ Αλλαγή από τον Σακκά. Μέσα ο Χατζηπασχάλη, έξω ο Ράμος.
84′ Αλλαγή για την Δόξα. Βελκόφσκι έξω, Τραιτσέφσκι μέσα.
86′ Αλλαγή από για τον Οθέλλο. Έξω ο Πιχ, μέσα ο Σανγκαρέ.
88′ Έξω ο Χάνι, μέσα ο Ναμπί.
90′ 5′ λεπτά επιπλέον χρόνος.
90+1′ Κίτρινη στον Προβυδάκη.