Οι αριθμοί και τα στατιστικά καταδεικνύουν τα δυνατά κι αδύνατα σημεία της κάθε ομάδας ξεχωριστά. ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ ετοιμάζονται για το μεταξύ τους μεγάλο ντέρμπι στο ΓΣΠ κι αναδεικνύουμε τα νούμερά τους στο σκοράρισμα ανά 15λεπτο.
ΑΠΟΕΛ: Έχει σκοράρει 49 γκολ. Τα περισσότερα (11) τα ‘χει πετύχει στο πρώτο 15λεπτο του β’ ημιχρόνου (30-45’), ενώ στο πρώτο τέταρτο των αγώνων έχει σημειώσει μόλις ένα! Στο διάστημα 15-30’ έχει σκοράρει 8 τέρματα, στο 30-45’ έχει 9 γκολ, στο 60-75’ 8 γκολ και στο τελευταίο τέταρτο (75-90’) σκόραρε 11 τέρματα.
ΑΕΚ: Η ομάδα της Λάρνακας έχει πετύχει 39 γκολ. Πιο παραγωγικό 15λεπτο για την ομάδα της Λάρνακας το τελευταίο, με 10 γκολ. Έχει πετύχει επίσης 6 τέρματα στα διαστήματα 15-30’, 45-60’ και 60-75’, 5 γκολ σημείωσε στο τέταρτο 30-45’, ενώ στο πρώτο 15λεπτο των αγώνων έχει σκοράρει 4 γκολ.