Με ήττα ολοκλήρωσε σήμερα τις υποχρεώσεις της η Εθνική μας ομάδα Γυναικών στον 3ο όμιλο της Γ’ Κατηγορίας του Nations League.
Στο DG Arena Lješkopolje Podgorica ηττήθηκε από το Μαυροβούνιο με 2-0 και τερμάτισε στην 3η θέση με απολογισμό επτά βαθμούς.
Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο πάλεψε, όμως το γκολ που δεχτήκαμε με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου δυσκόλεψε περισσότερο την προσπάθεια για το στόχο της νίκης.
Στο 74ο λεπτό η γηπεδούχος ομάδα, που τερμάτισε τελικά στη δεύτερη θέση, πέτυχε το 2-0.
Κύπρος (Στέφανος Βοσκαρίδης): Ματθαίου, Μ. Γεωργίου, Σιακαλλή, Ξ. Γεωργίου, Παπαδοπούλου (57′ Ευστρατίου), Σάββα, Α. Μιχαήλ (70′ Γιάννου), Μ. Παναγιώρου (77′ Χρυσοστόμου), Αριστοδήμου (57′ Ελίνα Παναγιώτου), Βιολάρη, Ειρήνη Μιχαήλ (70′ Διονυσίου).Όλα τα αποτελέσματα στον όμιλο μας:
1η αγωνιστική:
 Αζερμπαϊτζάν – Κύπρος 1-1, Νησιά Φαρόε – Μαυροβούνιο 0-1
2η αγωνιστική: Κύπρος – Νησιά Φαρόε 1-0, Μαυροβούνιο – Αζερμπαϊτζάν 0-1
3η αγωνιστική: Κύπρος – Μαυροβούνιο 0-2, Νησιά Φαρόε – Αζερμπαϊτζάν 1-2
4η αγωνιστική: Νησιά Φαρόε – Κύπρος 0-1, Αζερμπαϊτζάν – Μαυροβούνιο 3-0
5η αγωνιστική: Κύπρος – Αζερμπαϊτζάν 0-1, Μαυροβούνιο – Νησιά Φαρόε 9-0
6η αγωνιστική: Μαυροβούνιο – Κύπρος 2-0, Αζερμπαϊτζάν – Νησιά Φαρόε 1-0ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αζερμπαϊτζάν 9-2 16
2. Μαυροβούνιο 16-4 12
3. Κύπρος 3-6 7
4. Νησιά Φαρόε 1-15 0